AFC مجوز حرفه ای 7 باشگاه لیگ برتری را تایید کرد

با تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا هفت باشگاه ایرانی مجوز حرفه ای فصل 2025-2024 را دریافت کرده اند.

به گزارش پارازیت، کمیته صدور مجوز باشگاهی فدراسیون فوتبال پس از بررسی مدارک باشگاه ها تایید کرد که باشگاه های آلومینیوم اراک، استقلال تهران، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه سپاهان، گل گهر سیرجان، پرسپولیس تهران و تراکتور تبریز مجوز ملی دریافت کرده اند.

برای اینکه مجوز این باشگاه ها تایید شود نیاز به اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا بود که در جدیدترین اطلاعیه AFC مشخص شده تمامی این باشگاه های نامبرده مجوز حرفه ای دریافت کرده و مشکلی برای شرکت در رقابت های لیگ نخبگان و سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا نخواهند داشت.

AFC مجوز حرفه ای 7 باشگاه لیگ برتری را تایید کرد

پرسپولیس به عنوان قهرمان و استقلال به عنوان نایب قهرمان بیست وسومین دوره رقابت های لیگ برتر خلیج فارس جواز حضور در دور گروهی لیگ نخبگان را دریافت کرده و سهمیه سوم به قهرمان جام حذفی اختصاص دارد که باید در دیدار پلی آف، به مصاف شباب الاهلی برود و در صورت پیروزی نیز با الغرافه قطر روبه رو می شود.

اگر تیم مس رفسنجان به عنوان قهرمانی جام حذفی دست پیدا کند، به دلیل دریافت نکردن مجوز حرفه ای، فدراسیون فوتبال باید تیم سوم لیگ یعنی سپاهان را به دور پلی آف بفرستد و در این صورت تراکتور به عنوان تیم چهارم لیگ گذشته سهمیه سطح دوم لیگ قهرمانان را دریافت می کند. اگر سپاهان هم به عنوان قهرمانی جام حذفی دست یابد، همین معادله انجام می شود.

چنانچه یکی از تیم های آلومینیوم اراک یا گل گهر سیرجان قهرمان جام حذفی شوند، به پلی آف لیگ نخبگان راه پیدا خواهند کرد و آن زمان سپاهان تنها سهمیه سطح دوم لیگ قهرمانان را به دست می آورد.

اگر هر یک از چهار تیمی که شانس حضور در مرحله پلی آف لیگ نخبگان را دارند، در این مرحله شکست بخورند، به سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا صعود می کنند و ایران با این شرایط دو نماینده در این رقابت ها خواهد داشت.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "AFC مجوز حرفه ای 7 باشگاه لیگ برتری را تایید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "AFC مجوز حرفه ای 7 باشگاه لیگ برتری را تایید کرد"، کلیک کنید.