۷۹ هزار تن؛ حجم بمب‌هایی که ارتش اشغالگر بر سر ساکنان غزه ریخته است

۷۹ هزار تن؛ حجم بمب‌هایی که ارتش اشغالگر بر سر ساکنان غزه ریخته است

منابع خبری گزارش کردند ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون بالغ بر ۷۹ هزار تُن مواد منفجره بر سر ساکنان غزه ریخته است.

به گزارش پارازیت، وبگاه البیان با بیان اینکه نوار غزه ۳۶۰ کیلومتر مساحت دارد نوشت درواقع از مجموع ۷۹ هزار تن مواد منفجره، سهم هر یک کیلومتر از غزه ۲۲۰ هزار تن مواد منفجره است.

این وبگاه خبری نوشت: این مقدار عظیم مواد منفجره‌ای که ارتش اسرائیل از هفت اکتبر ۲۰۲۳ بر روی نوار غزه انداخته است تقریباً پنج برابر بمب هسته‌ای است که در طول جنگ جهانی دوم در شش اوت ۱۹۴۵ بر روی هیروشیما ژاپن پرتاب شد.

البیان به نقل از دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه نوشت این حجم عظیم از مواد منفجره در سراسر نوار غزه ویرانی برجای گذاشت؛ ۱۹۴ مقر دولتی، ۱۱۰ مدرسه و دانشگاه، ۶۰۸ مسجد، ۱۵۰ هزار واحد مسکونی به طور کامل ویران شده و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر نیز به صورت جزئی توسط رژیم صهیونیستی ویران شده‌اند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در غزه اعلام کرد رژیم صهیونیستی ۳۳ بیمارستان، ۶۴ مرکز بهداشتی و ۱۳۱ اورژانس را از مدار خدمات رسانی خارج کرده است. جنگ این رژیم در غزه یک فاجعه انسانی بی‌سابقه را به بار آورده است که بر اثر آن از مجموع ۱.۹ میلیون تن، ۸۵ درصد آواره شده‌اند.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۷۹ هزار تن؛ حجم بمب‌هایی که ارتش اشغالگر بر سر ساکنان غزه ریخته است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۷۹ هزار تن؛ حجم بمب‌هایی که ارتش اشغالگر بر سر ساکنان غزه ریخته است"، کلیک کنید.