یافته های عجیب در پوست موز که از آن بی خبرید!

به گزارش خبرگزاری پارازیت، یک مطالعه اخیرا نشان داده است که اگر پوست موز خشک و آسیاب شود و به آرد تبدیل شود، می توان آن را به محصولات پخته ای تبدیل کرد که طعم آن به اندازه محصولات مبتنی بر گندم خوب باشد.

احتمالاً هرگز به آشپزی با پوست موز فکر نکرده اید. اما نه تنها کاملاً ایمن است، بلکه دانشمندان نشان داده اند که واقعاً برای شما مفید است. هنگامی که محصولات این آزمایش مورد بررسی قرار گرفتند، مصرف کنندگان گزارش دادند که از طعم ها به همان اندازه که از شیرینی های بدون شکر خوشحال بودند، لذت بردند.

شما حتی کمک سخاوتمندانه ای از مواد معدنی و مواد مغذی ضد سرطان دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال، شیرینی های قندی ساخته شده در این مطالعه که با پوست موز غنی شده بودند، حاوی فیبر، منیزیم، پتاسیم و ترکیبات آنتی اکسیدانی بسیار بیشتری بودند.

یافته های عجیب در پوست موز که از بی خبرید!

از جنبه منفی، اضافه کردن بیش از حد آرد پوست موز منجر به ایجاد کوکی هایی شد که تا حدودی قهوه ای و سفت بودند. اما زمانی که با آرد حاوی 7.5 درصد پوست موز ساخته شدند، بافت کوکی ها به تعادل بسیار جذاب تری رسید.

به عنوان یک امتیاز، محصولات نهایی همچنین به مدت سه ماه در دمای اتاق به خوبی در قفسه می مانند.

در حالی که این مطالعه تنها به عواقب افزودن پوست موز به کلوچه های پخته شده پرداخته است، نتایج نشان می دهد که استفاده از آرد پوست موز در نان، کیک و ماکارونی نیز ارزش توجه دارد. به عنوان مثال، سال گذشته، یک مطالعه روی کیک پوست موز نشان داد که پوست زرد میوه، رنگ خوراکی طبیعی را به محصول پخته شده و همچنین تقویت کننده تغذیه می دهد.

در همین حال، یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که جایگزینی تا 10 درصد آرد گندم با آرد پوست موز می تواند نان پخته شده را با محتوای پروتیین، کربوهیدرات و چربی بالاتری غنی کند.

خوردن پوست این میوه فقط یک گزینه سالم نیست، بلکه می تواند به کاهش ضایعات مواد غذایی کمک کند. حدود 40 درصد وزن موز در پوست آن است و بیشتر اوقات، این پوست پر از مواد مغذی به سادگی دور ریخته می شود.

مطمیناً، پوست موز وقتی خام باشد بسیار بی فایده است. اما اگر درست آماده شوند، در واقع طعم بسیار خوبی خواهند داشت. آنها حتی می توانند عمر مفید برخی از محصولات را افزایش دهند زیرا دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی است.

همین امر در مورد سایر پوست میوه ها نیز صدق می کند، مانند پوست انبه، که خواص آنتی اکسیدانی کیک را تقویت کرده و طعم آن را بهبود می بخشد.

بنابراین دفعه بعد که یک موز را برای میوه داخل آن جدا کردید، پوست آن را حفظ کنید.

منبع: science alert

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یافته های عجیب در پوست موز که از آن بی خبرید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یافته های عجیب در پوست موز که از آن بی خبرید!"، کلیک کنید.