کشف یافته های جدید در دانش اعتیاد

توسط پژوهشگر ایرانی؛

کشف یافته های جدید در دانش اعتیاد

یک پژوهشگر دانشگاه علم و فرهنگ در یک مطالعه کوهورت 5 ساله در قالب رساله دکتری، یافته های جدیدی را در راستای شناخت مکانیزم های سایکونورواندوکرینولوژی اعتیاد ارایه کرده است.

به گزارش گروه پژوهش و دانش خبرگزاری علم و فناوری پارازیت، یافته های رساله دکتری بیژن پیرنیا که با راهنمایی علی سلیمانی، علی فرهودیان و علیرضا ظهیرالدین در نشریه معتبر Asian Journal of Psychiatry با درجه Q1 و ایمپکت فکتور 13.8 به چاپ رسید، گویای تعامل پیچیده تجارب تروماتیک کودکی با سیستم غدد درون ریز در پدیدایی مصرف سنگین کانابیس در بزرگسالی است.

این یافته ها به طرح ریزی یک مدل جدید دیاتز استرس در مصرف کنندگان کانابیس غنی شده (گل) منجر شد که ازنقطه نظر سایکوپاتولوژیک، از تیوری چارچوب آبشارهای رشدی و فرمول بندی تراکنشی اکولوژیکی حمایت می کند .

همچنین  این یافته ها می تواند راهنمای تشخیص گذاری اختلالات روانی باتوجه به سوابق تروما از جمله اختلال ترومای رشدی یا ترومای پیچیده و نهایتاً اصلاح نوسولوژی روانپزشکی در مورد اختلال سوءمصرف کانابیس باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ، همچنین مقاله دیگری از این رساله دکتری در نشریه رسمی انجمن جهانی پیشگیری از سوءاستفاده از کودکان، کلرادو، امریکا، مجله Child Abuse & Neglect با درجه Q1 و ایمپکت فکتور 4.8 به چاپ رسید.

این مجله در حیطه مطالعات خانواده در جایگاه اول رنکینگ مجلات جهان قرار دارد. تا کنون هر سه مقاله مستخرج از رساله دکتری وی در مجلات با درجه Q1 چاپ و سایر یافته های این مطالعه کوهورت در چندین نشریه معتبر از جمله Nature در آستانه تصمیم گیری نهایی و پذیرش است .

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف یافته های جدید در دانش اعتیاد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف یافته های جدید در دانش اعتیاد"، کلیک کنید.