کشف نخستین الگوی سه بعدی از چرخش جوی خورشید

کشف نخستین الگوی سه بعدی از چرخش جوی خورشید

دانشمندان چینی الگوی جدیدی از چرخش جوی خورشید را کشف کردند که می تواند به کشف اسرار بیشتری از خورشید منجر شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری پارازیت به نقل از سی جی تی ان، دانشمندان چینی با استفاده از ماهواره اکتشاف خورشیدی خود که کاوشگر خورشیدی اچ-آلفای یا به اختصار چِیس (Chase) نام دارد، به پیشرفت قابل توجهی در تحقیقات خورشیدی دست یافته اند که منجر به کشف الگوی جدیدی از چرخش جوی خورشیدی شده است.

این تیم برای نخستین بار با موفقیت یک نمایش سه بعدی دقیق از چرخش جوی خورشیدی ایجاد کرده که یافته های آن امروز در مجله بین المللی نیچر منتشر شد.

این داده ها توسط ماهواره چیس، نخستین ماهواره آزمایشی علمی و فناوری خورشیدی چین که در سال 2021 به فضا پرتاب شد، به دست آمد.

محققان پس از یک مطالعه گسترده شرح دادند، نخستین تصویر سه بعدی جهان از چرخش جوی خورشیدی را به دست آورده اند که اسرار بیشتری درباره خورشید آشکار می کند.

به طور سنتی تصور می شد که در هنگام چرخش یک کره، هرچه به ارتفاع جو آن اضافه شود، حرکت جوی کندتر می شود. با این حال، پژوهشگران دریافتند که با اضافه شدن به ارتفاع جوی خورشیدی، سرعت چرخش جوی این ستاره نیز افزایش پیدا می کند.

کشف این الگوی جدید درواقع مهم ترین اکتشاف در این زمینه است و براساس آن، تغییرات و برهم کنش های مختلف نشان می دهند که چرخش خورشید ممکن است بسیار پیچیده تر از انتظارات پیشین باشد.

شناخت بیشتر رفتار فصول خورشیدی همچنین در تصمیم گیری های آب و هوایی آینده می توانند نقش سازنده ایی داشته باشند.

این کشف جدید می تواند به درک بهتر از فرآیندهای داخلی خورشید و تاثیرات آن بر روی زمین کمک و اطلاعات بیشتری را برای پیش بینی فعالیت های خورشیدی و پیامدهای آن برای زمین فراهم کند. این تحقیقات به توسعه فناوری های مرتبط با آب و هوا، ارتباطات فضایی و همچنین حفاظت از سیستم های فضایی کمک می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف نخستین الگوی سه بعدی از چرخش جوی خورشید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف نخستین الگوی سه بعدی از چرخش جوی خورشید"، کلیک کنید.