کسب سکو در پاریس آرزوی پرافتخارترین پاراشناگر ایران

کسب سکو در پاریس آرزوی پرافتخارترین پاراشناگر ایران

شناگر پرافتخار ایران در بازیهای پاراآسیایی گفت: با توجه به این که در دو دوره حضورم در پارالمپیک به جایگاه بهتر از هشتمی دست پیدا نکردم، این دوره تلاشم کسب سکوی پارالمپیک است.

شاهین ایزدیار دارنده 19 مدال بازیهای پاراآسیایی در گفت وگو با پارازیت، درباره سطح مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی پاراشنا، اظهار کرد: سطح مسابقات خیلی راضی کننده نبود و به جز شکسته شدن چند رکورد ملی، هیچ یک از شناگران نتوانستند رکورد ورودی تعیین شده از سوی کمیته ملی پارالمپیک برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس را به ثبت برسانند. البته این مسابقات بیشتر جنبه جوانگرایی داشت و اکثر استان ها با شناگران جوان خود در قهرمانی کشور شرکت کرده بودند.

وی در ارزیابی از عملکرد خود و این که چرا رکورد جدیدی در قهرمانی کشور به ثبت نرسانده است؟ افزود: این مسابقات برای من و سینا ضیغمی نژاد که عازم پارالمپیک پاریس خواهیم شد جنبه آماده سازی و تدارکاتی داشت و به دنبال رکوردشکنی نبودیم. البته اکنون به دنبال آماده سازی خود برای شرکت در تورنمنت بین المللی آلمان هستم که خرداد عازم این مسابقات می شوم. برای حضور قوی تر در این تورنمنت هر روز صبح و شب در استخر آزادی تمرین شنا و هفته ای 4 جلسه بدنسازی دارم.

ایزدیار با بیان این که تصور می کردم در قهرمانی کشور ابوالفضل نگارستانی و ظریف سهمیه پارالمپیک پاریس را کسب کنند، گفت: تصور می کردم نگارستانی که 18 سال سن دارد در 100 متر کرال پشت بتواند سهمیه پارالمپیک را کسب کند اما متاسفانه نتوانست حتی رکورد خود را به ثبت برساند. ابوالفضل ظریف نیز این طور به نظر می رسید که بعد از بازی های پاراآسیایی هانگژو بتواند سهمیه پارالمپیک را کسب کند اما با فاصله بسیار کمی نسبت به رکورد ورودی تعیین شده از سوی کمیته ملی پارالمپیک سهمیه را از دست داد. به اعتقاد من سطح شناگران در قهرمانی کشور افت پیدا کرده بود و با آمادگی بالایی در قهرمانی کشور شرکت نکرده بودند.

دارنده مدال برنز بازی های پاراآسیایی هانگژو چین در پاسخ به این پرسش که در چه ماده ای در پارالمپیک شنا خواهید کرد، اظهار کرد: چون در 100 متر قورباغه سهمیه گرفته ام تمام تمرکزم را معطوف این ماده کرده ام تا بهترین نتیجه را در پاریس کسب کنم. البته در 50 متر کرال سینه نیز می توانم در مسابقات شرکت کنم اما تلاشم بیشتر کسب بهترین رتبه و حتی در صورت امکان سکو در 100 متر قورباغه است.

ایزدیار از شناگران ایتالیا و روسیه به عنوان سخت ترین حریفان خود در تورنمنت بین المللی آلمان نام برد و تصریح کرد: چون در مسابقات بین المللی آلمان سهمیه نیز توزیع می شود قطعا سطح مسابقات سخت و کسب مدال به راحتی امکانپذیر نیست. سعی دارم در کنار آماده سازی خود و شناخت حریفانم سهمیه 50 متر آزاد را نیز کسب کنم که البته بستگی به شرایط مسابقات و وضعیت حریفانم دارد که به این امر مهم دست پیدا کنم یا خیر.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کسب سکو در پاریس آرزوی پرافتخارترین پاراشناگر ایران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کسب سکو در پاریس آرزوی پرافتخارترین پاراشناگر ایران"، کلیک کنید.