چه خبر از جنگنده نسل ششم روسیه؟

به گزارش پارازیت، جنگنده نسل ششم رویایی است که بسیاری از کشورها دنبال می کنند و روسیه هم به عنوان یکی از سردمداران صنایع نظامی دنبال ساخت جنگنده نسل ششم خود است.

آن طور که تاس گزارش کرده است روسیه تا سال 2050 جنگنده نسل ششم خود را عملیاتی می کند.

یوگنی فدوسوف مدیر موسسه پژوهشی دولتی سیستم های هوایی روسیه برای اولین بار صحبت آغاز توسعه جنگنده نسل ششم روسیه مطرح به میان آورده است.

به گفته فدوسوف طرح ساخت پرنده نسل ششم روسیه اکنون در مرحله تحقیق و ایده سازی است. در این مرحله با متخصصات برتر صنایع نظامی و نظامیان مشورت می شود تا درک بهتری از نیازهای نبردهای آینده به دست آید و بر اساس آن ویژگی های اساسی جنگنده نسل ششم تعیین شود.

تا اینجای کار قابلیت پرواز با و بدون خلبان یکی از ویژگی های جنگنده نسل ششم روسیه در نظر گرفته شده است.

از طرح های پیشین روسیه برای ساخت جنگنده نسل آینده می توان به میکویان پک دی پی اشاره کرد که بنا است جنگنده جانشین میگ 31 را بسازد. مشخص نیست که جنگنده نسل ششم روسیه برنامه ای مستقل را دنبال خواهد کرد یا در قالب چنین طرح هایی پیگیری خواهد شد.

جنگنده نسل ششم بناست که مفهوم برتری هوایی را از نو تعریف کند و با توانایی های برتر تکنولوژیک همزمان قابلیت چیرگی در نبردهای هوایی و نفوذ به آسمان حفاظت شده دشمن را داشته باشد.

جنگنده های نسل پنجمی چون اف 22 آمریکایی، سوخو 57 روسی و جی 20 چینی هم اکنون در حال تغییر دادن معیارهای سنتی نبردهای هوایی و جایگزین کردن استانداردهای جدید در این زمینه هستند.

به همین دلیل کشورهای زیادی دنبال پیوستن به برنامه های مشترک با این کشورهای صاحب فناوری یا توسعه بومی فناوری های نسل پنجمی خود رفته اند.

در ماجرای جنگنده نسل ششم نیز آمریکا در قالب پروژه «NGAD» ساخت جنگنده نسل ششم را دنبال می کند.

چه خبر از جنگنده نسل ششم روسیه؟
تصویر فرضی از جنگنده نسل ششم آمریکا

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چه خبر از جنگنده نسل ششم روسیه؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چه خبر از جنگنده نسل ششم روسیه؟"، کلیک کنید.