چطور از نیش پشه ها پیشگیری کنیم؟

چطور از نیش پشه ها پیشگیری کنیم؟

آفتاب نیوز :

ورود لاستیک های مستعمل، نی های بامبوی وارداتی، کالا ها و اجناس وارد شده از کشور های آلوده، کشتی و هواپیما، سبب انتقال و ورود یک پشه خطرناک به کشور شده است. پشه ماده آیدس در آب انبارها، بشکه ها، آب زیر کولرها، گلدان و بشقاب زیرگلدان یا اشیایی که آب شیرین در آن ها جمع می شود، تخم ریزی می کند.

منتقل کردن سریع بیماری های خون ریزی دهنده

این پشه در هر خون خواری چندین نفر را می گزد و با این تغذیه مکرر اگر پشه آلوده به ویروس باشد، موجب انتقال بسیار سریع بیماری های خون ریزی دهنده دانگ، چیکونگونیا و ویروس زیکا می شود و اپیدمی های بزرگی از بیماری ایجاد می کند.

به احساس بهبودی اعتمادی نداشته باشید

یکی از ویژگی های این بیماری احساس بهبودی پس از گذشت چند روز از علایم است، اما بعد از چهار تا پنج روز، این پشه شما را غافلگیر می کند و احتمال دارد منجر به کما و درنهایت مرگ بیمار شود.

استفاده کردن از پشه بند کافی نیست

پشه های آیدس در داخل خانه ها، نقاط تاریک، پشت کمدها، زیر تخت و فضا های بسته استراحت و زندگی می کند.

آیدس در ساعات فعالیت انسان، خون خواری می کند و استفاده از پشه بند کمک چندانی در پیشگیری از گزش این پشه نخواهد کرد.

هرچند نقاط آلوده به این پشه، طبق شیوه نامه های شناخته شده، فوری سم پاشی می شود، اما بهترین راه کنترل این پشه، به سازی و رعایت بهداشت محیط است.

از بین بردن لانه های لاروی آیدس ها در محیط، به ویژه در خانه و در اطراف محل زندگی انسان اهمیت دارد. مدیریت پسماندها، پوشاندن دهانه ظروف ذخیره آب، خالی کردن کاسه زیر گلدان، برگرداندن ظروف بی مصرف آب و جلوگیری از دسترسی پشه به آب در ظروف کوچک و بزرگ اطراف محل زندگی انسان در این زمینه ضرورت دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چطور از نیش پشه ها پیشگیری کنیم؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چطور از نیش پشه ها پیشگیری کنیم؟"، کلیک کنید.