پیشرفت ۴۰ درصدی فاز دوم عملیات اجرایی شهر فرودگاهی امام

پیشرفت ۴۰ درصدی فاز دوم عملیات اجرایی شهر فرودگاهی امام

مدیرعامل شهر فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: عملیات اجرایی فاز ۲ فرودگاه امام خمینی (ره) پیشرفت ۴۰ درصدی داشته است.

به گزارش پارازیت، سعید چلندری در نشست خبری که به منظور تشریح دستاوردهای دولت سیزدهم برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اقدامات بزرگ در صنعت هوایی کشور و آرزوی مردم، اجرایی شدن فاز ۲ فرودگاه امام بود.

وی افزود: فرودگاه حضرت امام مهم‌ترین و بزرگترین فرودگاه کشور به مساحت ۱۴ هزار هکتار است که شامل سه مجموعه ترمینال سلام، ترمینال ۱ و ترمینال ۲ می‌شود.

مدیرعامل شهر فرودگاه امام خمینی(ره) تصریح کرد:عملیات اجرایی فاز ۲ فرودگاه اما با کنسرسیوم متشکل از قرارگاه خاتم‌الانبیا و یک شرکت چینی انجام می‌شود که پیشرفت ۴۰ درصدی نیز داشته است.

وی در ادامه آمار پرواز از این فرودگاه را تشریح کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد چهار میلیون مسافر، در سال ۱۴۰۱ تعداد ۶.۶ میلیون مسافر، در سال ۱۴۰۲ تعداد ۷.۶ میلیون مسافر و از ابتدای امسال تا ۱۷ تیر ماه ۲.۵ میلیون مسافر از این فرودگاه جابجا شدند که نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۲۰۳درصدی داشته است.

چلندری عنوان کرد: تعداد پروازها از این فرودگاه در سال ۱۴۰۰، ۳۱هزار و ۴۰۰ پرواز بود که در سال ۱۴۰۱ به ۴۵ هزار پرواز، در سال ۱۴۰۲ به ۴۹ هزار و ۲۰۰ پرواز و تا ۱۷ تیر ماه امسال به ۱۶ هزار پرواز رسید.

به گفته وی، پیش‌بینی می‌شود امسال پروازها،رشد ۱۷ درصدی داشته باشد.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه کرد: حدود هفت پروژه عمرانی به ارزش ۱۱۰۰ میلیارد تومان در این بخش داریم که آماده بهره‌برداری است.

ادامه دارد…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشرفت ۴۰ درصدی فاز دوم عملیات اجرایی شهر فرودگاهی امام" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشرفت ۴۰ درصدی فاز دوم عملیات اجرایی شهر فرودگاهی امام"، کلیک کنید.