هوش مصنوعی در سال 2025 با کمبود برق مواجه می شود!

هوش مصنوعی در سال 2025 با کمبود برق مواجه می شود!

ایلان ماسک در یک جلسه پرسش و پاسخ با اشاره به سرعت پیشرفت فناوری، گفت: من هرگز ندیده ام که فناوری به این سرعت پیشرفت کند. او همچنین در مورد کمبودهایی که به زودی در این حوزه با آنها مواجه خواهیم بود، پیش بینی هایی داشته است.

به گزارش پارازیت، به گفته ایلان ماسک، ممکن است کمبود تراشه در کمین ما باشد، اما هوش مصنوعی و خودروهای برقی با چنان سرعتی در حال گسترش هستند که جهان در سال آینده با مشکل تامین برق و ترانسفورماتور مواجه خواهد شد.

به نقل از نیواطلس، در جلسه یک پرسش و پاسخ تلفنی ایلان ماسک در مورد اتومبیل های خودران و ربات های انسان نما صحبت کرد و به آنچه در آینده تسلا در حوزه خودروهای الکتریکی ارایه می کند، اشاره کرد. اما او به وضوح می خواست واضح ترین سیگنال ممکن را به صنعت نیز ارسال کند. ماسک گفت: تولید انرژی پاک را آغاز کنید و تا جایی که می توانید ترانسفورماتورهای الکتریکی بسازید.

او ادامه داد: به نظر می رسد که رایانش هوش مصنوعی که فعال می شود، هر 6 ماه یک بار 10 برابر افزایش می یابد. بدیهی است که این نمی تواند برای همیشه با چنین سرعت بالایی ادامه یابد، وگرنه از جرم جهان فراتر خواهد رفت. من هرگز چیزی شبیه به آن ندیده ام. تب تراشه بزرگ تر از هر تب طلایی است که تا کنون وجود داشته است.

“من فکر می کنم که ما واقعا در آستانه بزرگترین انقلاب فناوری هستیم که تا به حال وجود داشته است.  یک نفرین چینی وجود دارد که می گوید امیدوارم در زمان جالبی زندگی کنید. خب، ما در جالب ترین زمان زندگی می کنیم و این کمی مرا افسرده می کند. با خودم می گفتم، خب آیا آنها جهان را می گیرند؟ آیا ما بی فایده می شویم؟ اما روشی که به خودم پاسخ دادم، این بود که آیا ترجیح می دهم زنده باشم تا آخرالزمان هوش مصنوعی را ببینم یا خیر؟ فکر می کنم دوست دارم آن را ببینم.

محدودیت های رایانش هوش مصنوعی بسیار قابل پیش بینی هستند. یک سال پیش، کمبود تراشه ها بود؛ تراشه های شبکه عصبی. اکنون پیش بینی اینکه کمبود بعدی ترانسفورماتورهای کاهش دهنده ولتاژ خواهد بود، بسیار آسان بود. شما باید به آنها نیرو بدهید. اگر 100 تا 300 کیلو ولت انرژی از یک شبکه برق بیرون بیاید، باید آن را تا 6 ولت پایین آورد و این میزان زیادی است.

سپس با کمبود برق مواجه خواهیم بود. نمی توان برق کافی برای راه اندازی همه تراشه ها پیدا کرد. فکر می کنم سال آینده، این را خواهید دید.

رشد همزمان خودروهای برقی و هوش مصنوعی که هر دو به برق نیاز دارند و هر دو به ترانسفورماتورهای ولتاژ نیاز دارند، تقاضای فوق العاده ای برای تجهیزات الکتریکی و تولید برق ایجاد می کند.

این ایده که چراغ های جهان توسعه یافته در سال 2025 شروع به سوسو زدن خواهند کرد، زیرا هوش مصنوعی های زیادی در حال آموزش هستند، بسیار قابل توجه است و اگر ماسک درست بگوید، به شدت نیاز به مقادیر عظیم انرژی پاک از منابع مختلف احساس می شود.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هوش مصنوعی در سال 2025 با کمبود برق مواجه می شود!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هوش مصنوعی در سال 2025 با کمبود برق مواجه می شود!"، کلیک کنید.