همزمان با انتخابات 1402، در رادیو چه خبر بود؟

همزمان با انتخابات 1402، در رادیو چه خبر بود؟

دست اندرکاران شبکه های رادیویی در قالب گزارش هایی از مسیولان و مردم به انتخابات 1402 پرداختند که از آن جمله می توان به برگزاری پویش و مسابقات با محوریت انتخابات اشاره کرد

به گزارش پارازیت به نقل از روابط عمومی رادیو، ایستگاه رادیو ایران در مسجد امام حسن عسکری (ع) شهر ری مستقر شد و از اولین ساعات انتخاب گزارشگر شبکه با مسیولان برگزاری انتخابات صحبت کرد. نوید دانشور گزارشگر شبکه از مسجد المهدی (عج) مجیدیه شمالی روایتگر صدای مردم بود. رای اولی ها در گفت وگو با گزارشگران این شبکه از افزایش قدرت تحلیل شان درباره انتخابات گفتند و تاکید کردند که منجر به شناخت دشمن و راه های مقابله با آنها و خنثی کردن توطیه های بدخواهان شده است.

مسابقه ما امروز برنده ایم چون…

شبکه رادیویی ورزش با تمام توان از ساعت 8 صبح امروز بصورت زنده و مستقیم به پوشش حضور ورزشکاران، قهرمانان و قشرهای مختلف مردم پرداخت و با حضور گزارشگران اعزامی خود در سطح شهر تهران و سالن افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی همپای مردم ایران اسلامی در پای صندوق رای حاضر شد. یکی از بخش های شنیدنی رادیو ورزش اجرای مسابقه برای مردم بود که در قالب برنامه میدان انتخاب خواست تا این جمله «ما امروز برنده ایم چون…» را تکمیل کنند. این مسابقه با اقبال مردم رو به رو شد.

محمد شروین اسبقیان معاونت توسعه وزارت ورزش در گفت وگو با این شبکه اعلام کرد جامعه ورزش امسال همه در کنار هم در ورزشگاه شهید شیرودی پای صندوق های رای هستند و با این رویداد دشمن شکست خورد.

محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک هم تاکید کرد که اولین نفر رای داد و خودش را به جمع ورزشکاران رساند.

علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در گفت وگو با این شبکه تاکید کرد نماینده ای که با دلسوزی نگاه ویژه ای به موضوعات ورزشی داشته باشد، انتخاب اوست.

هاشمی وزیر ورزش و جوانان هم گفت که هر رای پشتوانه ای برای نظام و انقلاب است و حضور پررنگ می تواند به ایران قوی منتهی شود.

جواد فروغی قهرمان رشته تیراندازی بیان کرد که اگر از حق خود بگذریم بعداً نباید به خودمان اجازه انتقاد دهیم. باید مطالبه گر باشیم و برای آینده خود اهمیت قایل شویم.

مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان در گفت وگو با گزارشگر مستقر در ورزشگاه شهید شیرودی گفت که بزرگترین سرمایه اجتماعی، مسیولین، دلسوزان و جوانانی هستند که همواره پای نظام ایستادند و با عملکرد خود ثابت کردند و امروز هم آمدند تا پای همه گام ها امضای نهایی را بزنند.

نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی نیز بیان کرد که باید افرادی رای بدهیم که به فکر خودشان نباشند، به فکر مردم باشند و برنامه محور و اخلاق محور باشد.

دعوت نمایشی ها برای پویش

این شبکه رادیویی پویش دعوت را برگزار کرد که با اقبال مردم رو به رو شد. علاقمندان می توانند آثار خود را در قالب های متن، صوت، تصویر و فیلم تا 20 اسفند سال جاری در سامانه پلتزار بارگذاری کنند. رادیو نمایش با برنامه هم رای روز انتخاب انعکاس دهنده صدای مردم در روز انتخابات بود.

سیدمحمدرضا میرحسینی گزارشگر این رادیو از حضور پرشور مردم مقابل حسینیه ارشاد گزارش داد.

محمد ربیع هاوی گزارشگر رادیو نمایش از حضور جوانان رای اولی پای صندوق های رای خبر داد.

علیرضا فخاری استاندار تهران روی خط این شبکه از ارسال صندوق های سیار به سطح شهر برای سهولت رای گیری گفت.

در بخشی از برنامه رادیو نمایش زهرا پوریامهر از حضور مردم در دمانی منفی 4 درجه پای صندوق های رای خبر داد.

محمد سبحان حسنی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری ایلام در گفت وگو با رادیو نمایش از حضور گسترده مردم و خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان و جانبازان پای صندوق های رای گزارش داد.

همچنین رادیو نمایش با کاراکتر نمایشی، آمیزبالا که گزارشگر اختصاصی این شبکه است به میان مردم در سطح شهر رفت و با آنها گفتگو کرده است.

رویکردی متفاوت در فضایی شاد

رادیو صبا، رویکردی متفاوت و در فضایی شاد و با اجرای مهبد قناعت پیشه و مریم خادم پور را برای ویژه برنامه های انتخاباتی در نظر گرفت که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. این شبکه رادیویی پویش من هم رای می دهم را برگزار کرد. رادیو صبا بخشی از برنامه را با صدای مراکز خوزستان، قم، یزد، سمنان و فارس به صورت مشترک اجرا کرد و از حال و هوای انتخابات این شهرها گفته شد.

انعکاس صدای اقتدار مردم

گزارشگران رادیو فرهنگ از حسینیه ارشاد، مسجد جامع شهرک محلاتی، وزارت کشور و سطح شهر گزارش از حضور مردم ارایه کرد. حمیرا فراتی گزارشگر رادیو فرهنگ، صحبت های مردم را انعکاس داد که آنها علت حضورشان را بهره بردن از حق طبیعی، حفظ اقتدار، امنیت و لبیک به دعوت ولی فقیه عنوان کردند. دکتر عباسعلی فرزندی، استاد دانشگاه، در گفت وگو با ویژه برنامه «باهم برای ایران» رادیو فرهنگ گفت که اگرچه بنظر عالمان دینی، حضور ما در عرصه های گوناگون به ویژه انتخابات، یک واجب شرعی است اما به نظر می رسد واجب عقلی هم هست چرا که عقل می گوید انتخابات در سرنوشت افراد و جامعه اثرگذار است و هیچ انسان عاقلی نیست که نسبت به سرنوشت خود بی تفاوت باشد.  دکتر عباسعلی فرزندی، استاد دانشگاه از شکل گیری مجلس قوی گفت. یکی از بخش های شنیدنی رادیو فرهنگ به گفتگو با یک شهروند اختصاص داشت که به عشق روز انتخابات به مردم گل هدیه می داد. این گزارش شنیدنی مورد توجه مردم قرار گرفت.

صدای عروس و داماد پای صندوق رای از رادیو تهران

شبکه رادیویی تهران با استقرار در میدان خراسان مسجد لرزاده، لحظه به لحظه، اخبار، رویدادها، اتفاقات و حواشی انتخابات و… را از منعکس می کند. گزارشگران این شبکه، انعکاس دهنده صدای جوانان پای صندوق های رای بودند. همچنین یکی از بخش های شنیدنی صدای عروس و دامادی بود که در روزی عروسی شان پای صندوق رای آمده بودند.

علی القاضی پارازیت رییس دادگستری استان تهران در گفت وگو با این شبکه تاکید کرد که امروز نبرد سیاسی ملت ایران با دشمنان است.

سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد در گفت وگو با رادیو تهران از انتخاب هوشمندانه از سوی آحاد مردم گفت.

علیرضا فخاری استاندار تهران هم در گفت وگو با این شبکه اعلام کرد که در چند ماه گذشته آموزش های لازم و هر آنچه برای برگزاری انتخابات نیاز بود فراهم و زمینه سازی برای امنیت و سلامت انتخابات انجام شده است.

همچنین گزارشگر این شبکه در مسجد لرزاده با غلامعلی حداد عادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت وگو کرد که او تاکید داشت این محله و مسجد را می شناسد و مردم این محله همیشه پشتیبان این انقلاب و نظام بودند.

ساخت آینده جوانان با ایران جان

رادیو سلامت با ویژه برنامه ایران جان از اولین ساعات انتخابات همپای مردم بود. گزارشگر این شبکه با رای اولی ها مصاحبه کرد که آنها پای صندوق های رای به این موضوع تاکید داشتند با انتخاب اصلح بتوانند آینده جوانان فردا و نسل های بعد را بسازنند.

سید مجید میر احمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفت وگو با مرجان قندی گزارشگر این شبکه از حضور چشمگیر رای اولی ها به همراه خانواده ها در پای صندوق های رای گفت و تاکید کرد که انتخابات در سراسر کشور در امنیت کاملا در حال برگزارش است.

فتانه نجابتی گزارشگر رادیو کرمان با خانواده شهیدان سلطان نژاد (5 شهید حادثه تروریستی کرمان) صحبت کرد و خانواده شهید اعلام کردند که این حضور نشان می دهد مردم ایران در هر شرایطی پای نظام و رهبری ایستاده اند و این وحدت و همدلی مردم است. یکی از بخش های جذاب برنامه «ایران جان» برگزاری مسابقه عکاسی با محوریت حضور مردم پای صندوق رای بود که بعد از اعلام گوینده با اقبال مردم رو به رو شد.

عبدالرحمان رستمیان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم در گفت وگو با این شبکه اعلام کرد هر قانونی که در مجلس شورای اسلامی تصویب می شود باید پیوست علمی داشته باشد. بخشی از گزارش های این شبکه به جمع کثیری از بیماران و همراهان آنها در بیمارستان امام خمینی (ره) اختصاص داشت.

رادیو جوان با متولد ایران

شبکه رادیویی جوان در بخش های مختلف برنامه متولد ایران با دکتر سید مجید میراحمدی معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور و همچنین ارتباط با حجت اسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی نماینده ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور گفت وگو کرد.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه با این شبکه جوانان کشور را پای صندوق های رای در راستای پیشرفت و توسعه کشور دعوت کرد.

محمد اسلامی رییس انرژی اتمی ایران و معاون رییس جمهور در برنامه زنده “متولد ایران” رادیو جوان ایشان در خصوص حضور پرشور مردم در پای صندوق اخذی رای اطلاع دادند و از حال و هوای پر نشاط کشور ایران توضیح داد.

حجت اسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی نماینده ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور در برنامه متولد ایران رادیو جوان عنوان کرد که همواره یکی از کارکردهای اساسی نیروی انتظامی ایجاد امنیت پایدار و همه جانبه در کشور است. از این رو ما از نخستین روزهای آغاز سال جاری با زمینه سازی های گسترده تلاش خود را به کار گرفتیم تا با برنامه ریزی دقیق، این انتخابات را از گزند دشمنان دور نگه داریم و ما امیدواریم که عموم مردم در سایه این امنیت، پای صندوق های رای حاضر شوند.

ارتباط با مراکز استان ها

رادیو اقتصاد همپای مردم از اولین ساعت حضور انتخابات پای صندوق های رای بود. گزارشگران برنامه در سطح شهر و در ستادهای انتخاباتی مراکز اقتصادی حضور داشتند و در گفتگو با مردم نقش حضور افراد جامعه را در سرنوشت کشور انعکاس دادند. ارتباط با شهرستانها از دیگر بخش های ویژه برنامه این شبکه رادیو بود که حال و هوای انتخابات در سایر مناطق ایران را اطلاع رسانی کرد. مهدی رمضانی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار کردستان در گفتگو با این شبکه تاکید کرد که 63 هزار رای اولی به اتفاق اعضای خانواده در انتخابات حضور پرشور خواهند داشت.

شناخت بزنگاه ها

رادیو گفت وگو ضمن انعکاس حضور پرشور مردم با مسیولان گفت وگو کرد.

حسن رضانیا معاون سیاسی استاندار همدان اعلام کرد که مردم فهیم، انقلابی و جهادی ما آزمون های بزرگی را در این 45 سال پشت سرگذاشته؛ بزنگاه ها را می شناسد و در پای صندوق های رای حضور فعالی دارند.

حسین شریعتمداری مدیر مسول روزنامه کیهان هم اعلام کرد که با مشارکت حداکثری مردم نمایندگانی که به مجلس می روند پشتوانه خوبی دارند و این سبب می شود که توطیه های دشمن خنثی شود.

انعکاس قاریان بین المللی از رادیو قرآن

مسجد جامع لویزان میزبان پایگاه شبکه رادیویی قرآن است. این شبکه رادیویی انعکاس دهنده صدای مردم، مسیولان و قاریان بین المللی از جمله سیدمحمد حسینی پور بودند. از بخش های مختلف برنامه می توان به تلاوت قرآن توسط قاریان بین المللی و مصاحبه با آنها، ارتباط با مراکز استان ها و روستاها، گزارش زنده از شعب اخذ رای و انعکاس حضور مردم اشاره کرد.

پیام حضور با رادیوهای پیام و آوا

رادیوهای پیام و آوا با پخش ترانه های میهنی و ارتباط با گزارشگران در حوزه های انتخاباتی مناطق مختلف تلاش کرد تا انعکاس دهنده حضور مردم در انتخابات باشد. همچنین این شبکه با گزارشگران مراکز استان ها هم ارتباط برقرار کرد.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همزمان با انتخابات 1402، در رادیو چه خبر بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همزمان با انتخابات 1402، در رادیو چه خبر بود؟"، کلیک کنید.