نرخ تورم در دولت رییسی چند؛ 30، 40، 50، 60 یا بیشتر؟

جزییات جدید از شکستن رکورد تورم در دولت رییسی

آفتاب نیوز :

اخیر روزنامه هم میهن از شکستن رکورد تورم تاریخ انقلاب در دولت رییسی خبر داده بود که بانک مرکزی در جوابیه ای به این گزارش آن را رد کرد اما ناخواسته اطلاعات جدیدی از ثبت رکورد تورم در دولت رییسی افشا کرده است.

این روزنامه نوشته بود: ابراهیم رییسی، رییس دولت سیزدهم درست یک سال پیش در اردیبهشت ماه 1402 برای مهار تورم و رشد تولید دستوراتی داد که در 10 بند به دستگاه های مختلف کشور تکلیف شد. یک سال از این 10 فرمان گذشته و حالا انتشار لیست تورم توسط بانک مرکزی نشان می دهد نه تنها در مهار تورم موفقیتی حاصل نشده بلکه رکورد 80 ساله نرخ تورم توسط دولت سیزدهم شکسته شده و به بالای 52 درصد رسیده است.

تورم در دولت رییسی چند؟ 30، 40، 50، 60 یا بیشتر؟

براساس گزارش خبرگزاری دولت(ایرنا) بانک مرکزی در پاسخ به گزارش این روزنامه درباره میزان تورم، جزییاتی از روند این شاخص در سال گذشته و آخرین وضعیت آن در فروردین امسال ارایه کرد و نوشت: بر اساس آمار بانک مرکزی تورم نقطه به نقطه شاخص بهای کالا ها و خدمات مصرفی در فروردین سال 1403 نسبت به فرودین سال 1402 به میزان 27.7 واحد درصد کاهش پیدا کرده و به کمتر از میانه کانال 30 درصد رسیده است.

خبرگزاری دولت افزود: توضیحات بانک مرکزی نشان می دهد نرخ تورم نقطه به نقطه در پایان فروردین امسال به کمتر از 35 درصد رسیده است.

حالا عبدالناصر همتی در واکنش به این گزارش بانک مرکزی نوشته است: از اطلاع رسانی بانک مرکزی ممنون. البته مناسب بود که تورم سالانه در پایان سال 1402  و فروردین 1403 را هم اعلام می کردند. 

وی افزود: این اعلام، به معنای این است که تورم فروردین 1402 به میزان «63 درصد» بوده است!

همتی نوشت: این تورم اعلام نشده، نتیجه رکورد رشد 43 درصدی چاپ پول در سال 1401 و دلیل عمده فشار به نرخ ارز در 1402 بود.

این در حالی است که سال گذشته نیز برخی رسانه ها از ثبت نرخ تورم بالای 70 درصد در دولت رییسی خبر داده بودند که بانک مرکزی بدون اعلام جزییات نرخ تورم، آن را تکذیب کرده بود.

از زمان روی کارآمدن دولت رییسی آمارهای اقتصادی به شدت سانسور می شوند.

تورم در دولت رییسی چند؟ 30، 40، 50، 60 یا بیشتر؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نرخ تورم در دولت رییسی چند؛ 30، 40، 50، 60 یا بیشتر؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نرخ تورم در دولت رییسی چند؛ 30، 40، 50، 60 یا بیشتر؟"، کلیک کنید.