نباید موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم

نباید موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم

دستیار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نوشت: اگر استقلال کشور را می‌خواهیم نباید به راحتی موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم.

 به گزارش پارازیت، «سید رسول موسوی» مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه و با اشاره به برخی از موارد مطرح شده در مناظره‌ها در مورد سیاست خارجی ایران نوشت: «الزام به صیانت از اُحُد سیاست خارجی کشور همچون تنگه اُحُد برای استقلال کشور است».

او با بیان این‌که «اگر استقلال کشور را می‌خواهیم نباید به راحتی موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم» در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «در سیاست خارجی اگر امروز حرفی به زیان رقیب باشد فردا به زیان خودمان خواهد بود».

«علی باقری» سرپرست وزات امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز امروز در حاشیه نشست هیات دولت گفت: «در رقابت‌های انتخاباتی ما نباید از سرمایه سیاست خارجی هزینه کنیم. هزینه سیاست خارجی، یک سرمایه ملی است؛ غنیمت نیست که در کارزار رقابت‌های انتخاباتی، عده‌ای بخواهند غنیمت‌ربایی کنند و آن را به تاراج بگذارند».

او در ادامه گفت: «وظیفه همه ما این است که از مرزهای سیاست خارجی به‌عنوان یک گنجینه ملی صیانت کنیم و اجازه ندهیم موضوعات انتخاباتی و بحث های سیاسی داخلی وارد مسائل اساسی سیاست خارجی شود».

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نباید موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نباید موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم"، کلیک کنید.