ناسا هر ساعت تمام آلاینده های هوا را اندازه گیری می کند

ناسا هر ساعت تمام آلاینده های هوا را اندازه گیری می کند

ناسا اخیراً یک شرکت را برای توسعه طیف سنج کیفیت هوا برای اداره ملی اقیانوسی و جوی انتخاب کرده است تا انواع آلاینده های هوا را با صورت مرتب در مقیاس زمانی ساعت اندازه گیری کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری پارازیت به نقل از وب سایت خبری ناسا، سازمان هوانوردی و ایالات متحده آمریکا به نمایندگی از اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA)، سیستم های «بی ای اِی» BAE (Ball Aerospace & Technologies Corporation) از بولدر، کلرادو را برای توسعه ابزاری برای نظارت بر کیفیت هوا و ارایه اطلاعات در مورد تاثیر هوا انتخاب کرده است.

ارزش این قرارداد 365 میلیون دلار است که شامل توسعه یک ابزار پرواز و همچنین گزینه هایی برای تحقیقات بیشتر است. مدت اجرای پیش بینی شده برای این قرارداد نیز شامل پشتیبانی 10 ساله عملیات در مدار و 5 سال ذخیره سازی آن است که در مجموع 15 سال برای هر مدل پروازی است. این عملیات در سیستم های بی ای ای، مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرین بلت، مریلند و مرکز فضایی کندی آژانس در فلوریدا انجام می شود.

ابزار اجرای این عملیات «ای سی ایکس» GeoXO Atmospheric Composition (ACX) یک طیف سنج فراطیفی است که طیف گسترده ای از نور از ماوراء بنفش تا مریی را اندازه گیری می کند و مشاهدات ساعتی آلاینده های ناشی از حمل و نقل، تولید برق، صنعت، استخراج نفت و گاز، آتشفشان ها و آتش سوزی های جنگلی و همچنین آلاینده های ثانویه تولید شده از این گاز های گلخانه ای را پس از قرار گرفتن در جو ارایه می دهد.

داده های این طیف سنج با ارایه مشاهدات و اندازه گیری های مداوم ترکیب جوی، پیش بینی و نظارت بر کیفیت هوا را بهبود می بخشد و اثرات سلامتی ناشی از آلودگی شدید مانند آسم، بیماری های قلبی عروقی و اختلالات عصبی را کاهش می دهد و به دانشمندان کمک می کند تا کیفیت هوا را افزایش دهند.

محدوده قرارداد نیز شامل عمل به وظایف و تامین محموله های لازم برای طراحی، تجزیه و تحلیل، توسعه، ساخت، یکپارچه سازی، آزمایش، تایید، ارزیابی، پشتیبانی از پرتاب، تامین و نگهداری تجهیزات پشتیبانی زمینی ابزار و عملیات پشتیبانی در مرکز عملیات ماهواره ای اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده آمریکا است.

سازمان منتخب ناسا در واقع وظیفه مانیتور کردن کیفیت هوا و نظارت بر آلودگی هوا را بر عهده دارد و قرار است یک سیستم نوآورانه برای اندازه گیری کیفیت هوا را توسعه دهد.

این سازمان با ناسا برای توسعه یک سازه کیفیت هوا با استفاده از فناوری های پیشرفته و نوآورانه همکاری می کند و بدین ترتیب سازه جدید که به وسیله  سیستم های «بی ای اِی» طراحی و ساخته شده به اداره ملی اقیانوسی و جوی تحویل داده می شود تا بتواند اطلاعات دقیق تری از کیفیت هوا را دریافت کند و آنها را برای تصمیم گیری های مربوط به آلودگی هوا و اقدامات مناسب استفاده کند.

توسعه این سازه جدید نشان از تعهد ناسا به بهبود کیفیت هوا و محیط زیست دارد و تلاش های آنها برای حفظ سلامت محیط زیست و بهبود شرایط زندگی انسان ها را تایید می کند. این همکاری مثبت قطعاً به تحقق اهداف مشترک آنها در زمینه حفاظت از محیط زیست کمک می کند و بهبود مستمر در کیفیت هوا را به دنبال دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ناسا هر ساعت تمام آلاینده های هوا را اندازه گیری می کند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ناسا هر ساعت تمام آلاینده های هوا را اندازه گیری می کند"، کلیک کنید.