معروف ترین هواپیمای جنگ سرد با دو موتور 8 سیلندر بیوک استارت می خورد! /عکس

امیرمسعود عابدین_ اولین پرواز SR-71 در 22 دسامبر 1964 انجام شد؛ اولین SR-71 تولیدشده در ژانویه 1966 به پایگاه نیروی هوایی بیل در کالیفرنیا تحویل داده شد. بلک برد در دسته بندی متفاوتی با هر چیزی بود که قبلاً آمده بود، معرفی شد.

معروف ترین هواپیمای جنگ سرد با دو موتور 8 سیلندر بیوک استارت می خورد! /عکس

سرعت SR-71 از 3218 کیلومتر بر ساعت فراتر رفت. هواپیماهای دیگر آن دوران، از نظر تیوری می توانستند به این سرعت تقریبی برسند، اما فقط به صورت کوتاه مدت. بلک برد برای ساعت ها توانست این سرعت بالا را حفظ کند. در چنین سرعتی، اصطکاک با اتمسفر دما را چنان بالا می برد که بدنه معمولی ذوب می شود و به همین دلیل، آلیاژهای تیتانیوم پایه خاصی برای ساخت این هواپیما استفاده شد.

معروف ترین هواپیمای جنگ سرد با دو موتور 8 سیلندر بیوک استارت می خورد! /عکس

زمانی که جانسون در حال طراحی هواپیماهای A-12/YF-12 /M-21 و SR-71 بود، نمی خواست وزن هواپیما در زمان راه اندازی افزایش یابد. هر چه وزن آن بیشتر می شد، به سوخت بیشتری برای پرواز نیاز بود. بنابراین این تصمیم گرفته شد که دو موتور 8 سیلندر بیوک Nailhead برای راه اندازی بلک برد به صورت مجزا طراحی شوند.

معروف ترین هواپیمای جنگ سرد با دو موتور 8 سیلندر بیوک استارت می خورد! /عکس

طبق گفته Autoevolution، موتورهای V8 Nailhead از طریق یک گیربکس و محور محرک مشترک با یکدیگر ترکیب شدند تا پشت سر هم کار کنند؛ سپس در داخل محفظه ای فلزی نصب شده روی چهارچرخ با اتصال تریلر قرار گرفتند و AG330 نام گذاری شدند. در نهایت این دو موتور مستقیماً به دو موتور بلک برد متصل شدند. با استفاده از محور محرک ترکیبی، این دو پیشرانه V8 توربین ها را تا حدی می چرخانند که بتوانند فشرده سازی هوا را به تنهایی حفظ کنند و موتور پیشرفته هواپیما را روشن کنند. موتورهای V8 نِیل هد به عنوان موتورهای استارت برای SR-71 و پسرعموهایش، A-12 Archangel و جنگنده YF-12، حداقل تا سال 1970 خدمت می کردند.

منبع: theaviationgeekclub

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معروف ترین هواپیمای جنگ سرد با دو موتور 8 سیلندر بیوک استارت می خورد! /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معروف ترین هواپیمای جنگ سرد با دو موتور 8 سیلندر بیوک استارت می خورد! /عکس"، کلیک کنید.