مشارکت مردم در حوادث با هلال احمر بی نظیر است/ فعالیت 3 میلیون داوطلب در هلال احمر

مشارکت مردم در حوادث با هلال احمر بی نظیر است/ فعالیت 3 میلیون داوطلب در هلال احمر

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: داوطلبان ما در سراسر کشور به معنای واقعی کلمه ایثارگر هستند و از جان خود می گذرند تا مردم را نجات دهند.

به گزارش پارازیت، یعقوب سلیمانی در مراسم گرامیداشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ که صبح امروز با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی، پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال احمر و … در سالن همایش های نورالرضا برگزار شد، گفت: امروز به مناسبت 9 می سالروز تاسیس صلیب سرخ جهانی و صد و دومین سالروز تشکیل هلال احمر کشور مان گرد هم آمده ایم. در شرایطی گردهم آمده ایم که بیش از هفت ماه است که علیرغم کنوانسیون های بین المللی امروزه مردم مظلوم نواز غزه ناجوانمردانه به شهادت می رسند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر ادامه داد:ضمن عرض خیرمقدم به همه شما عزیزان، مدیران، امدادگران داوطلبان و تشکر از حضور شما امسال هفته هلال احمر از سال های گذشته متفاوت برگزار خواهد شد. در واقع مصادیق و نکاتی با همت همه عزیزان تدوین شده که می تواند به عنوان برنامه هایی که محصولی را به همراه داشته باشد به آن تکیه کنیم. نشاط، امید، مردم داری، دوستی، اخلاق مداری و  نتایج آن خواهد بود.

سلیمانی گفت: روز گذشته در اولین روز از هفته هلال احمر، در مترو تهران که روزانه صدها هزار تردد دارد نمایشگاه عکس برپا شد. در پی هر عکس داستان هایی پنهان بود که امدادگران ما چگونه از جان خود برای حفاظت از مردم می گذرند. افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای هلال احمر در دریاچه خلیج فارس، مانور توانمدی جمعیت هلال احمر با سه بالگرد که نحوه کمک و نجات به افرادی که در سیل گیرافتاده اند؛ نیز از جمله برنامه های روز گذشته بود.

دبیر کل جمعیت هلال احمر ادامه داد:فردا یادواره شهدای امدادگر را داریم. این شهدا بسیار مظلوم واقع شده اند اما معنای ایثار را به همه نشان دادند. ایثار یعنی اقدامات امدادگران ما که افرادی مانند شهید علی لندی خود را به دل آتش می زند تا بقیه را نجات دهد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر و مشارکت آنان در کمک به هم نوعان خود، گفت: بیش از 160 میلیارد تومان پول نقد توسط مردم ما برای کمک به مردم غزه جمع شد. همچنین 67 میلیارد کمک نقدی و غیرنقدی در سیل های اخیر کشورخودمان توسط مردم به هلال احمر اهدا شد و این ها همه نگاه فداکاری است و باید ترویج داده شود. باید بگویم که مشارکت مردم در حوادث با هلال احمر بی نظیر است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر ادامه داد: ان شالله با همت و تلاش شما که سه میلیون داوطلب داریم در همه حوادث و اتفاقات سربلند عمل کنیم.

سلیمانی بااشاره به عملیات نجات یسنا دختر گلستانی گفت: مجموعه ما باید چابک تر شود اما باید مشارکت تخصصی مردم را غنا ببخشیم تا در برنامه های مردم محور از آنها در جهت نجات جان افراد استفاده کنیم. همانند عملیات نجات یسنا که یک فرد با وسیله شخصی به کمک هلال آمد و توانست دخترک را به آغوش مادرش باز گرداند. همچنین از داوطلبان می خواهم حضور پرشور خود را همانند همیشه در انتخابات به نمایش بگذارند.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشارکت مردم در حوادث با هلال احمر بی نظیر است/ فعالیت 3 میلیون داوطلب در هلال احمر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشارکت مردم در حوادث با هلال احمر بی نظیر است/ فعالیت 3 میلیون داوطلب در هلال احمر"، کلیک کنید.