مردم در 15 خرداد بصیرت را معنا کردند

مردم در 15 خرداد بصیرت را معنا کردند

پارازیت/تهران معاون قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه یازدهمین دوره نمایشگاه آثار تاریخی، سیاسی، اسناد، راویان و شاهدان عینی قیام 15 خرداد، گفت: مردم در 15 خرداد 1342 بصیرت و لحظه شناسی را معنا کردند.

علیرضا معاف امروز (16 خرداد ماه) اظهار کرد: وقتی یک عالمی قیام می کند، میدان دید و اندیشه او با دیگران تفاوت دارد و مردم ایران در دهه های 30 و 40 مزمل و مدثر شده بودند و امام خمینی (ره) با توجه به این ظرفیت قیام کردند.

وی قیام 15 خرداد را بر منطق آماده بودن جامعه دانست و گفت: 15خرداد نقطه عطف تاریخ است و عنصر تعیین کننده آن بصیرت است و این عنصر غیر از دانش و مدرک تحصیلی است و یک تشخیص خاصی است که مخاطبان مربوط به خود را دارد.

او بیان کرد: مردم دشت ورامین، قم، تهران در 15 خرداد قبل از شهرهای دیگر، بصیرت و لحظه شناسی را معنا کردند و قیام مردم برای خدا بود. درس 15 خرداد برای ما، حفظ همین عناصر تاریخ است.

وی در ادامه گفت: برخی شهدا، غیرت انقلابی داشتند و شهید نواب صفوی به تکلیف خود درباره حفاظت از غیرت دینی و عمل به وظیفه در لحظه مانند مردم دیار 15 خرداد عمل کرد. شهید رییسی گاهی برای حل مشکلات یک منطقه بارها و بارها به آنجا سفر می کردند.

معاف افزود: هرچه بیشتر از شهادت آیت الله رییسی و همراهان شان می گذرد، مردم بخصوص ما دولتمردان می فهمیم که چه شخصیت تاثیرگذار، زحمتکش و خستگی ناپذیری را از دست دادیم. در انتخابات پیش رو با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب درباره انتخاب اصلح باید فردی را که در راستای اهداف شهدای خدمت حرکت می کند، انتخاب کنیم.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم در 15 خرداد بصیرت را معنا کردند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم در 15 خرداد بصیرت را معنا کردند"، کلیک کنید.