مردم تا پایان روز دوم نمایشگاه چقدر کتاب خریدند؟

مردم تا پایان روز دوم نمایشگاه چقدر کتاب خریدند؟

آفتاب نیوز :

علی رمضانی قایم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در نشست خبری امروز جمعه 21 اردیبهشت با اشاره به اینکه روز سوم نمایشگاه با حضور پرشور مردم در حال برگزاری است، گفت: امروز 38 نشست در سراهای مختاف نمتیشکاه از کوشک کتاب، سرای آموزشی و دانشگاهی و غرفه جوایز و سرای ملل در حال برگزاری است. 

وی ادامه داد: امروز آخرین اثر نرحوم حایری شیرازی با حضور نویسندگان و ناشران برگزار شد و در بخش های مختلف هم برنامه هایی پیش بینی شده است.

رمضانی با بیان اینکه برنامه روز دختر در صحن اصلی امروز تدارک دیده است، خاطر نشان کرد: همچنین امروز هم زمان با انتخابات مجلس در مصلای امام خمینی (ره) 3 شعبه با 15 صندوق فعال هستند که مردم می توانند رای خود را در صندوق بیاندازند.

وی با اشاره به اینکه ساعت کاری نمایشگاه تا ساعت 21 است، تصریح کرد: ناشران تلاش می کنند تا ساعت 21 به بازدیدکنندگان خدماتی ارایه دهند.

رمضانی درباره نظرسنجی از بازدیدکنندگان نمایشگاه گفت: مردم در روز دوم سه نقطه قوت نمایشگاه را تهویه و هوای خوب سالن ها، مکان بهتر سالن کودک نسبت به گذشته و برنامه های کوشک کتاب عنوان کردند. همجنین جابجا نشدن ساعت بازدید و اطلاع رسانی کمرنگ برنامه جانبی و خراب بودن برخی دستگاه های جستجوی کتاب را از ضعف های نمایشگاه دانستند.

وی با بیان اینکه افزایش ایستگاه های شارژ موبایل مطالبه مردم در نمایشگاه بود، تصریح کرد: تمهید فضایی برای تحویل امانات و چرخ خرید کتاب هم امسال اجرایی شد که البته باید توسعه پیدا کند.

رمضانی با اشاره به نحوه حضور مردم در نمایشگاه کتاب گفت: بر اساس گزارش ها 48 درصد مردم با مترو، 28 درصد با خودرو، 10 درصد با اتوبوس و 5 درصد با سایر وسایل حمل و نقل به نمایشگاه آمدند. بر همین اساس 70 درصد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کردند.

سخنگوی نمایشگاه کتاب با بیان اینکه ظرفیت پارکینک ها امروز به سرعت تکمیل شد، از مردم خواست از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند و افزود: نمره مردم به نمایشگاه کتاب 72 از 100 برای روز دوم بود که از مردم به خاطر این نمره تشکر می کنم. 

رمضانی با اشاره به فروش نمایشگاه کتاب تا پایان روز دوم، تصریح کرد: در سی و پنجمین دوره نمایشگاه در بخش حضوری مردم جمعا 52 میلیارد تومان خرید کردند که 36 میلیارد تومان آن در درگاه های رسمی و 16 میلیارد تومان براورد کارت به کارت است. 

وی به رشد استقبال از این دوره نمایشگاه کتاب نسبت به سال گذشته ادامه داد: در بخش مجازی هم مردم 22 میلیارد تومان خرید داشتند که 15 میلیارد تومان از ناشران و 7 میلیارد تومان از کتابفروشان بوده که مجموع فروش کتاب تا پایان روز دوم 74 میلیارد تومان ثبت شده است.

قایم مقام نمایشگاه کتاب تهران با بیان اینکه در بخش مجازی 172 هزار نسخه در 84 هزار بسته ساماندهی شده است، خاطر نشان کرد: مجموعه شرکت ملی پست حدود نیمی از کتاب ها را از ناشران و غرفه ها تحویل گرفته است که در روزهای آینده تعداد این بسته ها اطلاع رسانی می شود.

وی در ادامه به تخلف ناشران اشاره کرد و گفت: یک ناشر یک روز به دلیل تخلف بسته شد و 2 ناشر هم در بخش مجازی به مدت یک روز امکان فروش در پنل نداشت. 

رمضانی به اختصاص تبلیغات شهری به نمایشگاه کتاب، تصریح کرد: علاوه بر هم زمانی با انتخابات مجلس، دهه کرامت هم است که تبلیغ نمایشگاه را تحت الشعاع قرار می دهد. اما امیدواریم در روزهای آینده این تبلیغات در سطح شهر افزایش یابد.

رمضانی به اعتبار تخفیفی برای خرید کتاب، گفت: امسال هم در مبلغ و هم تعداد بن خرید کتاب افزایش یافته است. میزان ثبت نام دانشجویان در حوزه بن به 100 هزار نفر تا امروز رسیده است که تلاش ما حمایت از آنهاست.

سخنگوی نمایشگاه کتاب به حضور ناشران در نمایشگاه سی و پنجم کتاب تصریح کرد: در بخش عمومی 850 ناشر، در بخش دانشگاهی 300 ناشر، در بخش آموزشی 95 ناشر، در بخش کودک و نوجوان 310 ناشر و در بخش دیجیتال 63 ناشر داریم. همچنین در بخش داخلی در مصلای امام خمینی ناشران اعلام کردند که بیش از 150 هزار عنوان می آوردند.

رمضانی به مشکل اینترنت در نمایشگاه هم پاسخ داد و گفت: اپراتورهای مربوطه نسبت به دستگاه های تقویت کننده اقدام کرده اند اما وقتی جمعیت افزایش می یاید پاسخگویی هم کم می شود. اما باز هم با اپراتورها مذاکره می کنیم تا این مشکل برطرف شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم تا پایان روز دوم نمایشگاه چقدر کتاب خریدند؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم تا پایان روز دوم نمایشگاه چقدر کتاب خریدند؟"، کلیک کنید.