مخبر: گسترش همکاری های تهران–مسکو در دولت سیزدهم معادلات نوینی در منطقه پایه ریزی کرد

در دیدار با رییس کمیسیون بین المللی دومای دولتی روسیه؛

مخبر: گسترش همکاری های تهران–مسکو در دولت سیزدهم معادلات نوینی در منطقه پایه ریزی کرد

سرپرست ریاست جمهوری در دیدار با رییس کمیسیون بین المللی دومای دولتی روسیه، با قدردانی از ابراز همدردی و تسلیت دولت و رییس جمهور روسیه با دولت و ملت ایران در پی ضایعه شهدای خدمت، روابط تهران و مسکو را متکی بر منافع بلندمدت و پایدار دو کشور توصیف و بر ضرورت نهایی و اجرایی شدن هر چه سریع تر توافق جامع همکاری میان دو کشور تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری پارازیت،  محمد مخبر دراین دیدار که ایگور لویتین دستیار ویژه رییس جمهوری روسیه نیز حضور داشت، گسترش همکاری های تهران–مسکو در دولت سیزدهم را پایه ریزی معادلات نوینی در منطقه دانست و با اشاره به اهمیت اجرای هر چه سریع تر برنامه جامع همکاری های ایران و روسیه، براتخاذ تصمیمات لازم جهت اجرایی شدن هر چه سریع تر این برنامه تاکید کرد.

سرپرست ریاست جمهوری با ضروری دانستن تکمیل هر چه سریع تر کریدور شمال–جنوب درباره راه اندازی  راه آهن رشت–آستارا از آماده شدن  بستر های لازم برای اجرای این طرح خبرداد و افزود: با توجه به اهمیت این طرح بزرگ، جمهوری اسلامی ایران برای عملیاتی شدن توافقات انجام شده در این زمینه آمادگی کامل دارد.

لیوتید اسلوتسکی، رییس کمیسیون بین المللی دومای دولتی روسیه نیز در این دیدار با تسلیت مجدد شهادت آیت الله رییسی و امیرعبداللهیان و ابلاغ عمیق ترین مراتب تاسف رییس جمهور روسیه بابت این ضایعه به دولت و ملت ایران گفت: گسترش همکاری های دو کشور اراده و خواسته روسای جمهور دو کشور بود و لذا توافقات صورت گرفته بین دو رییس جمهور باید هر چه سریع تر نهایی و عملیاتی شود.

وی با قدردانی از سیاست فعالانه وزارت خارجه دولت سیزدهم در نهایی شدن سند همکاری های جامع دو کشور و همچنین ایجاد کریدور شمال – جنوب و خط ریلی رشت – آستارا تصریح کرد: عضویت ایران در بریکس و همچنین موافقت نامه همکاری با اوراسیا عصر جدیدی در توسعه روابط ایران با کشور های منطقه را رقم زده است.

در این دیدار همچنین ایگور لویتین دستیار ویژه رییس جمهوری روسیه و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی گزارشی از روند اجرای سند جامع همکاری های دو کشور و آغاز اجرای کریدور شمال – جنوب و ساخت خط ریلی رشت – آستارا ارایه کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مخبر: گسترش همکاری های تهران–مسکو در دولت سیزدهم معادلات نوینی در منطقه پایه ریزی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مخبر: گسترش همکاری های تهران–مسکو در دولت سیزدهم معادلات نوینی در منطقه پایه ریزی کرد"، کلیک کنید.