قیمت جهانی طلا امروز 19 خرداد به 2293 دلار و 78 سنت رسید – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان

قیمت جهانی طلا امروز 19 خرداد به 2293 دلار و 78 سنت رسید - خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری پارازیت، قیمت هر اونس طلا امروز با 3.46 درصد کاهش به 2293 دلار و 78 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 2.76 درصدی، به 2325 دلار رسیده است.

قیمت طلا حدود یک درصد طی یک هفته گذشته کاهش یافته و سومین کاهش پیاپی هفتگی را رقم زده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 6.14 درصد کاهش به 29 دلار و 44 سنت رسیده و پلاتین با یک کاهش 3.92 درصدی 967 دلار و 81 سنت معامله می شود.

گفتنی است، گزارش بهتر از حد انتظار اشتغال در آمریکا که در روز گذشته منتشر شد انتظار کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو را پایین آورده و باعث افت قیمت طلا شده است. خرید طلای چین هم به عنوان بزرگترین مصرف کننده این فلز گرانبها در دنیا در ماه مه کاهش یافته است.

وزارت کار آمریکا اعلام کرد لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی این کشور 272 هزار نفر در ماه مه افزایش یافته است، در حالی که انتظار یک افزایش 185 هزار تایی می رفت.

این اطلاعات ارزش دلار را هم بالا برده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران تر کرده است.

تاجران حالا احتمال می دهند نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا 37 واحد تا پایان سال جاری میلادی کاهش یابد، این در حالی است که قبلاً انتظار یک کاهش 48 واحدی را داشتند. همچنین پیش بینی می شود اولین کاهش نرخ بهره به جای سپتامبر در ماه نوامبر انجام شود.

نرخ بالای بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می آورد.

چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده طلا در دنیا خرید این فلز گرانبها را پس از 18 ماه افزایش پیاپی، متوقف کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جهانی طلا امروز 19 خرداد به 2293 دلار و 78 سنت رسید – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جهانی طلا امروز 19 خرداد به 2293 دلار و 78 سنت رسید – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.