قیمت جهانی طلا امروز ۱۶ تیر؛ هر اونس ۲۳۹۲ دلار و ۱۶ سنت شد – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان

قیمت جهانی طلا امروز ۱۶ تیر؛ هر اونس ۲۳۹۲ دلار و ۱۶ سنت شد - خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری پارازیت، قیمت طلا در معاملات روز جمعه به بالاترین رقم طی یک ماه گذشته رسید. جدیدترین اطلاعات اشتغال آمریکا احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو این کشور در ماه سپتامبر را بالا برده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۹۲ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۱.۱۹ درصدی به ۲۳۹۷ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

برخی تحلیلگران عقیده دارند اگر روند کاهش نرخ بهره از ماه سپتامبر آغاز شود، طلا به ۲۴۵۰ دلار می‌رسد. اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان داد لیست حقوق بگیران بخش غیرکشاورزی این کشور ۲۰۶۰۰۰ شغل در ماه ژوئن افزایش یافته است. این در حالیست که اقتصاددان‌ها انتظار یک افزایش ۱۹۰ هزار تایی را داشتند. در این بین نرخ بیکاری در آمریکا تا ۴.۱ درصد افزایش یافته یعنی بالاتر از ۴ درصدی که قبلاً پیش‌بینی می‌شد.

بازارها حالا احتمال می‌دهند بانک مرکزی آمریکا اولین بار در ماه سپتامبر نرخ بهره را پایین بیاورد و کاهش بعدی در ماه دسامبر صورت بگیرد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۲.۷۵ افزایش به ۳۱ دلار و ۶۹ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۲.۸۶ درصدی ۱۰۳۰ دلار و ۹ سنت معامله می‌شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جهانی طلا امروز ۱۶ تیر؛ هر اونس ۲۳۹۲ دلار و ۱۶ سنت شد – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جهانی طلا امروز ۱۶ تیر؛ هر اونس ۲۳۹۲ دلار و ۱۶ سنت شد – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.