قرمزی مردمک چشم در عکس ها نشانه بیماری است؟

نادیا زکالوند: بیشتر مردم وقتی چشم هایشان را موقع عکسبرداری با فلاش قرمز می بینند، حسابی ناراحت می شود اما اگر بدانند، قرمزی چشم نشاندهنده سلامت چشم هایشان است خوشحال می شوند.

دوربین های عکاسی دید بسیار خوبی از آنچه که در پشت چشم ها رخ می دهد، فراهم می کنند.

بنابه گفته متخصصان آکادمی چشم پزشکی آمریکا، وقتی نور فلاش دوربین به طور مستقیم وارد چشم مان شده و به رگ های خونی شبکیه چشم برخورد و آن را روشن می کند، مردمک چشم در عکس قرمز دیده می شود. البته این پدیده معمولا از هر 100 عکس، در یکی رخ می دهد.

قرمزی مردمک چشم در عکس ها نشانه بیماری است؟

این قرمزی خبر خوبی است و نشان می دهد در رگ های خونی شبکیه چشم، هیچ نوع انسدادی وجود ندارد و چشم ها سالم هستند.

اما اگر تحت چنین شرایطی عکسی گرفته شود و چشم ها قرمز نشوند، ممکن است ایرادی در چشم ها وجود دارد. مثلا گاهی اوقات پیش می آید که یکی از چشم ها قرمز می شود اما دیگری قرمز نیست که این وضعیت در کودکان خردسال رایج است و نشان می دهد، احتمالا یکی از چشم های فرد انحراف دارد و هر دو چشم در یک جهت قرار نداشته اند.

البته بیماری دیگری به نام رتینوبلاستو (تومور شبکیه) که نوعی سرطان پیشرونده سریع است و در سلول های شبکیه چشم رشد می کند هم با این روش تشخیص داده می شود. درواقع به جای بازتاب عادی قرمز، رنگ چشم ها سفید، خاکستری یا سفید متمایل به زرد دیده می شود. این بیماری هم معمولا در کودکان شایع است.

قرمزی مردمک چشم در عکس ها نشانه بیماری است؟

از دیگر بیماری هایی که باعث ایجاد نقطه سفید در چشم ها موقع عکاسی می شود، آب مروارید و جداشدگی شبکیه است.

درضمن اگر متوجه درخشش سفید یا زردرنگی در چشم ها شدید، بی تفاوت از آن نگذرید. این درخشش هم ممکن است نشاندهنده بیماری کوتز، نوعی ناهنجاری در رگ های خونی در پشت شبکیه چشم است که اگر بدون درمان بماند، منجر به نابینایی جزیی یا کامل می شود.

قرمزی مردمک چشم در عکس ها نشانه بیماری است؟

منبع:

ladbible

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قرمزی مردمک چشم در عکس ها نشانه بیماری است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قرمزی مردمک چشم در عکس ها نشانه بیماری است؟"، کلیک کنید.