سهمیه نوشاد عالمیان قطعی است/ تنیس روی میز سه نماینده در المپیک پاریس دارد

سرمربی تیم ملی در گفت وگو با پارازیت:

سهمیه نوشاد عالمیان قطعی است تنیس روی میز سه نماینده در المپیک پاریس دارد

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: سهمیه المپیک نوشاد عالمیان قطعی است و سه نماینده در پاریس خواهیم داشت.

جمیل لطف الله نسبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری پارازیت، در خصوص کسب قطعی دو سهمیه المپیک برای تنیس روی میز ایران از مسابقات انتخابی آسیایی میانه اظهار کرد: در بخش مردان برادران عالمیان و در بخش بانوان ندا شهسواری را داشتیم که هر سه نماینده کشورمان فینالیست شدند و در هر دو بخش عناوین قهرمانی نصیب کشورمان شد.  

وی ادامه داد: در مرحله گروهی آقایان نوشاد عالمیان سرگروه شد و نیما عالمیان هم در گروه خود به عنوان دوم رسید. نوشاد مستقیم به نیمه نهایی رفت و نیما هم که در دور گروهی یک شکست داشت، کاملاً هشیار و بیدار عمل کرد و با دو پیروزی در مرحله حذفی که دومی مقابل کیریل گراسیمنکو سید یک مسابقات و نفر 41 رنکینگ جهانی به فینال رفت. نوشاد هم برنده دیگر دیدار نیمه نهایی شد تا شاهد فینالی خانوادگی ایرانی باشیم که برنده این دیدار نیما شد و سهمیه خود را قطعی کرد. همان طور که ندا شهسواری در فینال برابر حریف قزاقستانی خود برنده شد و برای سومین بار سهمیه المپیک را به دست آورد.  

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با اشاره به اینکه سهمیه المپیک نوشاد عالمیان هم قطعی است، عنوان کرد: رنکینگ المپیکی نوشاد هشتم است. نفراتی که از او جلوتر هستند نظیر گراسیمنکو و پیچ فورد انگلیسی سهمیه گرفته و کنار می روند. نفراتی که پشت سر نوشاد هستند هم به لحاظ امتیازی با او فاصله دارند؛ بنابراین احتمال رسیدن آنها به نوشاد بسیار بعید است. از طرفی نماینده کشورمان در دو تورنمنت بین المللی زاگرب و اسلوونی حضور پیدا خواهد کرد و رنکینگ او باز هم ارتقا خواهد یافت. نوشاد از طریق رنکینگ جهانی سهمیه خود را کسب می کند و در المپیک پاریس دو نماینده در بخش مردان و یک نماینده در بخش زنان خواهیم داشت.

لطف الله نسبی در مورد اینکه احتمال کسب مدال المپیک برای برادران عالمیان وجود دارد، یادآور شد: با این شرایطی که نوشاد و نیما دارند کسب مدال بعید نیست. وقتی نوشاد نفر چهارم دنیا را شکست می دهد احتمال برتری او برابر دیگر نفرات برتر دنیا وجود دارد. ان شاءالله در المپیک هم شاهد بازی های بسیار خوبی باشیم. نوشاد و نیما در مرز پختگی هستند و البته قرعه ای که نصیب آنها می شود هم تاثیر زیادی در احتمال رسیدن آنها به مدال دارد.  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سهمیه نوشاد عالمیان قطعی است/ تنیس روی میز سه نماینده در المپیک پاریس دارد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سهمیه نوشاد عالمیان قطعی است/ تنیس روی میز سه نماینده در المپیک پاریس دارد"، کلیک کنید.