ستاره تیم ملی: نه قرمز و نه آبی، من طرفدار تراکتور هستم!

به گزارش خبرگزاری پارازیت، 2024 سالی است که تایید می کند عصر سالار آقاپور آغاز شده و نمایش او در جام ملت های آسیا و قهرمانی در این رقابت ها کلید ماجرا برای ستاره جوان تیم ملی بوده است. آقاپور که سال گذشته با انتقالش به مایورکا پالما قهرمان اروپا، او را به عنوان جوان ترین لژیونر ایرانی در اروپا تبدیل کرد و اتفاق بزرگی برای فوتسال ایران رقم زد، هرگونه نگرانی مبنی بر اینکه انتقال وی به بالاترین سطح فوتسال باشگاهی دنیا باعث کند شدن توانایی و شکوفایی اش می شود را ناپدید کرد و عملکرد بسیار خوبی داشت. اگرچه مشکلات خانوادگی، ماجراجویی سالار در اسپانیا را خیلی زود به پایان رساند و این بازیکن در اواخر سال گذشته به ایران بازگشت.

بنابر روایت ورزش سه، سیر صعودی این بازیکن در سال های نوظهورش، یک چشم انداز هیجان انگیز و فوق العاده بوده است و از سالارآقاپور به عنوان ستاره طلایی فوتسال ایران در آینده ای نه چندان دور یاد می کنند.

* پیش از جام ملت های آسیا با مصدومیت به اردوی تیم ملی اضافه شدی و دو بازی تورنمنت ویتنام را از دست دادی. در کدام بازی آسیب دیدی؟

مصدومیتی از ناحیه کشاله داشتم و با توجه به مسابقات فشرده لیگا ناسیونال، مصدومیتم تشدید شد و مسابقات کوپاداسپانیا را از دست دادم. سپس بعد از آن مشکلات شخصی باعث شد که از تیم پالما جدا بشوم و به اردوی تیم ملی فوتسال ایران پیش از تورنمنت چهارجانبه ویتنام ملحق شدم و با مصدومیت در دقایق ابتدایی بازی نخست مقابل مراکش بازی کردم، که آسیب دیدگی ام حاد شد و قادر به همراهی تیم ملی در دو بازی دیگر برابر نیوزلند و ویتنام نبودم.

ستاره تیم ملی: نه قرمز و نه آبی، من طرفدار تراکتور هستم!

* در جام ملت های آسیا با مصدومیت بازی کردی؟

بله. مصدومیتم کمی برطرف شده بود، اما درد را در بازی های جام ملت های آسیا حس می کردم و همراهم بود. از آن جایی که وظیفه خودم می دانستم که برای پیراهن تیم ملی کشورم به میدان بروم و کمکی کرده باشم، با درد بازی کردم و رفته رفته میزان مصدومیتم بیشتر هم شد. اما خداراشکر می کنم که هر طوری که ممکن بود، با تمام جان سعی نمودم برای تیم ملی مفید باشم و قهرمانی را بدست بیاوریم. در حال حاضر روی مصدومیت کار می کنم و دوران نقاهت را پشت سر می گذارم.

* چه دلایلی باعث جدایی شما از مایورکا پالما شد؟

مشکلات شخصی و خانوادگی باعث شد از پالما جدا شوم که دلیل اصلی آن ریجکت شدن ویزای همسرم بود و با جلسه ای که با مدیران باشگاه پالما آقای تیرادو داشتیم، با تصمیم بنده موافقت کردن و جدا شدم. از همین جا از مدیران حرفه ای باشگاه پالما و سرمربی با دانش خودم آقای وادیلو تشکر می کنم و باعث افتخارم بود که یک فصل برای قهرمان اروپا توپ زدم و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای آن ها و هم تیمی هایم آرزوی موفقیت می کنم. برای بنده، راحتی خانواده ام فراتر از بازی فوتسال در اروپا به شمار می رود.

* به فوتسال اروپا برمی گردی؟

شاید… بستگی دارد مشکلاتی که در اسپانیا داشتم در آن زمان هم رخ بدهد یا نه… بازی در اروپا آرزوی هر بازیکنی هستش به خصوص که آن تیم پالما قهرمان اروپا باشد. باید دید در آینده چه اتفاقی رقم خواهد خورد.

ستاره تیم ملی: نه قرمز و نه آبی، من طرفدار تراکتور هستم!

* نتایج تیم ملی در دو دیدار ابتدایی بسیار نگران کننده به نظر می رسید؟ دلیلش چی بود ؟

ابتدای مسابقات از لحاظ فکری و روحی آماده نبودیم و حتی به سختی عازم تایلند شدیم. مصدومیت بنده و چند بازیکن دیگر در نحوه بازی و تاکتیک تیم تاثیر گذار بود. البته تیم های آسیایی بسیار پیشرفت کرده بودند که ما را تا حدودی شوکه کرد. پس از دیدارهای مراحل گروهی همان ایران همیشگی و قدرتمند بودیم که خوشبختانه در بازی فینال قدرت خود را به رخ میزبان و 15 تماشاگر کشیدیم. ماموریت دوره گذشته را به خوبی به پایان رساندیم و سیزدهمین قهرمانی را بدست آوردیم و مهم تر از همه این ها، دل مردم ایران را شاد کردیم و این بزرگ ترین دستاورد ما بود.

*غیبت حسین طیبی تاثیر گذار بود؟

حسین طیبی یکی از بهترین فوتسالیست های جهان به شمار می رود و جزو شناخته شده ترین هاست. بازی در کنار او چه در تیم پالما و در تیم ملی باعث افتخارم بوده است. شک نکنید اگر حسین طیبی در جام ملت های آسیا کنار ما بود، زهر تیم ملی دو چندان می شد و تاثیر بسزایی داشت. پس از تغییر نسل در تیم ملی، حسین طیبی بار تیم ملی را به دوش کشید و زحمات فراوانی انجام داد. باید قدردان این مرد در فوتسال ایران باشیم. آرزو می کنم پس از مصدومیت با قدرت به میادین بازگردد.

*تیم آینده ات همچنان مشخص نشده؟

با چند تیم مذاکره داشته ام و به زودی تصمیم نهایی خود را خواهم گرفت. شک نکنید لیگ برتر فوتسال در فصل جدید بسیار متفاوت خواهد بود و خوشبختانه از دو قطبی بودن خارج شده است. امیدوارم جام باشگاه های آسیا پس از وقفه ای چند ساله باری دیگر برگزار شود و انگیزه تیم های ایران را برای قهرمانی در لیگ برتر بیشتر سازد.

*شایسته جایزه برترین بازیکن جام ملت های آسیا هم بودی. نظر خودت چیه؟

مهم قهرمانی ایران در آسیا بود. چندان به عناوین فردی اهمیت نمی دهم، ذهنیت و هدف بنده خیلی فراتر از آسیا بوده است که تلاش می کنم در جام جهانی توانایی های خودم را نشان دهم. البته باید بگویم، جایزه بهترین بازیکن جام ملت ها برازنده تک تک بازیکن های تیم ملی بوده است و به خصوص به دوست خوبم سعید احمدعباسی تبریک می گویم و همچنین به باقر محمدی که نقش تعیین کننده ای را در قهرمانی ایران در آسیا داشت و به دستکش طلا دست پیدا کرد.

ستاره تیم ملی: نه قرمز و نه آبی، من طرفدار تراکتور هستم!

* در این دوره از جام ملت های آسیا، پدیده مسابقات انتخاب نکردند و احتمال داشت باری دیگر این جایزه به شما اختصاص یابد.

پدیده مسابقات پس از جام ملت های آسیا معرفی می شود. چندان به این جایزه فکر نمی کنم و دوره قبلی نیز برایم اتفاق بزرگی محسوب نمی شد. اما امیدوارم که این عنوان به یکی از ستاره های ایران بهروز عظیمی یا علی اکرمی تعلق بگیرد. چون بسیار خوب ظاهر شدند و تاثیرگذار بودند.

* مشخص بود که مسلم اولاد قباد هم مصدوم است و با درد بازی می کند. نظر شما در این خصوص چیه؟

مسلم اولاد قباد یک ماه دور از میادین بود و می توانست به علت مصدومیت جام ملت های آسیا را از دست بدهد. اما به خاطر تیم ملی تصمیم گرفت با درد بازی کند و به نظر تاثیر گذار بود و روی هنر این بازیکن مقابل تایلند به گل رسیدیم. مسلم اولاد قباد در نیمه نهایی و فینال نشان داد که بازیکن بسیار بزرگی است که می تواند تفاوت ها را رقم بزند. شک نکنید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای پالما می درخشد و کمک بزرگی به آن ها می کند.

ستاره تیم ملی: نه قرمز و نه آبی، من طرفدار تراکتور هستم!

* مسلم اولاد قباد اعلام کرد که استقلالی است. شما طرفدار کدام تیم هستید؟

از بچگی طرفدار تیم تراکتور تبریز هستم چون بچه ارومیه ام و تعصب خاصی روی تراکتور دارم. ولی از بین پرسپولیس و استقلال، تیم پرسپولیس را انتخاب می کنم. امیدوارم تراکتور در ادامه فصل نتایج خوبی را کسب کند. با توجه به شرایط فعلی تراکتور در جدول لیگ برتر، بنده دوست دارم پرسپولیس قهرمان لیگ شود.

258219

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ستاره تیم ملی: نه قرمز و نه آبی، من طرفدار تراکتور هستم!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ستاره تیم ملی: نه قرمز و نه آبی، من طرفدار تراکتور هستم!"، کلیک کنید.