سازمان ثبت اسناد با صدور سند در نهضت ملی مسکن یاریگر دولت سیزدهم است

سازمان ثبت اسناد با صدور سند در نهضت ملی مسکن یاریگر دولت سیزدهم است

به گزارش خبرگزاری پارازیت استان سمنان ،حسن بابایی در آیین واگذاری اسناد مالکیت واحدهای مسکونی شهر جدید ایوانکی شهرستان گرمسار در غرب استان سمنان افزود: قوه قضاییه در کنار دولت برای حل مشکلات مردمی پیشقدم شده و یاریگر دولت است.

وی با بیان اینکه رسالت اصلی قوه قضاییه حل و فصل مشکلات و اختلافات حقوقی است، تاکید کرد: در مباحث حقوقی ظرفیت های دیگری هم وجود دارد تا بخش های قوه قضاییه به کمک بخش اجرایی بیاید.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم مجری طرح نهضت ملی مسکن در حمایت از اقشار مردم است که در این بین مساله مالکیت خانه های مسکونی پیش می آید و کار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این بخش آغاز می شود تا جلوی مشکلات حقوقی احتمالی گرفته شود.

وی با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این بین نقش تسهیل گری اقتصادی دارد، اضافه کرد: زمانی که مالکان خانه ها دارای سند باشند، کمتر مشکلات حقوقی رخ می دهد و مشکلات جامعه کمتر خواهد بود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: هر کجا واگذاری در نهضت ملی مسکن انجام شود، کار مستندسازی و روند صدور سند از سوی این سازمان برای رفاه حال مردم انجام می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک سمنان نیز در این آیین با اشاره به اینکه تمام قطعات شهر جدید ایوانکی تثبیت شده و امروز اسناد خانه ها به خانواده ها و مالکان تحویل می شود، گفت: خانواده های ساکن در این شهر جدید با احترام به قانون و تعامل اجتماعی و مدارا برای توسعه شهر پیشقدم شوند و همه این امر را از چشم دولت نبینند و مردم هم باید در این زمینه ها ورود داشته باشند.

سیدمهدی میرنظامی با اشاره به چشم انداز مثبت برای شهر جدید ایوانکی در مسایل زیرساختی و توسعه ای، ادامه داد: صدور اسناد شهر جدید ایوانکی مورد تاکید و توجه مسوولان استان سمنان بود که اکنون آماده تحویل شده است.

وی با اشاره به اقدامات در حوزه ثبت اسناد و املاک در شهرستان گرمسار، گفت: برای واحدهای صنعتی 92 فقره در شهرک صنعتی جنت آباد، و قسمتی از شهرکهای صنعتی پایتخت و ایوانکی در غرب استان سمنان صدور سند انجام شد.

وی با اشاره به صدور سند به تعداد 443 فقره در نهضت ملی مسکن شهر جدید ایوانکی استان سمنان، افزود: مساحت کل شهر ایوانکی 109 هزار هکتار شامل هشت هزار و 144 هکتار اراضی کشاورزی است که 62 درصد اراضی کشاورزی سندار شد.

سفر یک روزه معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به استان سمنان با هدف پیگیری چند برنامه اصلی به ویژه در صدور سند برای واحدهای نهضت ملی مسکن برنامه ریزی شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان ثبت اسناد با صدور سند در نهضت ملی مسکن یاریگر دولت سیزدهم است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان ثبت اسناد با صدور سند در نهضت ملی مسکن یاریگر دولت سیزدهم است"، کلیک کنید.