ساخت بیمارستان «حضرت عبدالعظیم» در زمین 12 هکتاری

ساخت بیمارستان «حضرت عبدالعظیم» در زمین 12 هکتاری

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) از ساخت بیمارستانی در زمینی به مساحت 12 هزار متر مربع خبر داد و گفت: موافقت اصولی قطعی وزارت بهداشت برای ساخت این بیمارستان صادر شده است.

به گزارش پارازیت، حجت الاسلام علی قاضی عسکر در آیین آغاز عملیات احداث بیمارستان 240 تخت خوابی «حضرت عبدالعظیم» که ظهر یکشنبه 6 اسفند ماه برگزار شد، اظهار کرد: آموزه های دینی مسلمانان بر خدمت رسانی به مردم، عمران و آبادانی تاکید کرده اند.  

او ادامه داد: خداوند در قرآن کریم از زبان حضرت هود نقل کرده است خداوند، انسان ها را از زمین آفرید که روی آن عمران و آبادانی کنند و گنجینه های نهفته در دل زمین را برای رفع نیاز بشر استخراج کنند. 

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با بیان اینکه امام علی (ع) بر موضوع آبادانی شهرها تاکید کرده است، افزود: امام علی (ع) در حکم مالک اشتر ضمن اشاره به دستورها، بر موضوع آبادانی شهرها تاکید کرده است. تاکید امام علی (ع) بر آبادانی شهرها محدود به نامه ای خطاب به مالک اشتر نمی شود، بلکه در روایات هایی که از ایشان نقل شده بر آبادانی شهرها توسط حاکمان تاکید کرده است. 

او با بیان اینکه روایات متعددی از حضرت ولی عصر (ع) نقل شده است، اظهار کرد: در روایات مختلف آمده است، حضرت ولی عصر (عج) کارگزاران خود را به شهرهای مختلف فرستاده که آنها در جهت عمران و آبادانی شهرها گام بردارند. 

قاضی عسگر ادامه داد: هنگامی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) منصوب شدم، ایشان انتظارات خود را بیان کردند. توسعه عمرانی، گسترش اقدامات مرحوم آیت الله ری شهری، توسعه برنامه های فرهنگی و رسیدگی به امور مجاوران و محرومان این شهر جزو انتظارات رهبری به حساب می آید. 

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با اشاره به وضعیت درمانگاه حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: ظرفیت درمانگاه برای ساکنان این شهر کافی نیست، به همین دلیل تصمیم گرفتیم برای حل مشکلات مردم این شهر در حوزه بهداشت و درمان گام برداریم. موضوع احداث بیمارستان را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کردیم. موضوع احداث بیمارستان،مورد استقبال وزیر بهداشت قرار گرفت.

او ادامه داد: زمین موقوفه ای به مساحت 12 هزار متر مربع را برای احداث بیمارستان انتخاب کردیم و از سازمان اوقاف درخواست کردیم که این زمین را در اختیار آستان حضرت عبدالعظیم (ع) قرار دهند که بیمارستان احداث شود. 

قاضی عسگر با اشاره به پیگیری صورت گرفته برای تاسیس بیمارستان حضرت عبدالعظیم (ع)، گفت: جلساتی با وزیر بهداشت و معاونان ایشان برگزار کردیم. مقام عالی وزارت و معاونان ایشان از تاسیس بیمارستان استقبال کردند و موافقت اصولی موقت خود در خصوص تاسیس بیمارستان را اعلام کردند. پس از مدتی، موافقت اصولی قطعی وزازت بهداشت با تاسیس بیمارستان اعلام شد. 

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با اشاره به چگونگی تامین منابع مالی احداث بیمارستان حضرت عبدالعظیم (ع) اظهار کرد: وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه و خیرین نسبت به تامین منابع مالی این بیمارستان اقدام می کنند. عملیات عمرانی ساخت این بیمارستان از امروز آغاز می شود. 

او با بیان اینکه اقدامات عمرانی شهر ری محدود به ساخت بیمارستان نمی شود، افزود: زمینی به منظور ساخت 1400 واحد مسکونی انتخاب کرده ایم و عملیات گودبرداری انجام شده، این پروژه توسط شهرداری تهران انجام می شود. 

قاضی عسگر با اشاره به عملیات «قلعه گبری» شهر ری گفت: سومین پروژه مربوط به این بنای تاریخی است. در نظر داریم که این مکان به موزه شهر ری یا محل فروش صنایع دستی شهر ری تبدیل کنیم. 

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت بیمارستان «حضرت عبدالعظیم» در زمین 12 هکتاری" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت بیمارستان «حضرت عبدالعظیم» در زمین 12 هکتاری"، کلیک کنید.