زنجیره اقتصاد کشاورزی باید در لرستان ایجاد شود

زنجیره اقتصاد کشاورزی باید در لرستان ایجاد شود

پارازیت/لرستان استاندار لرستان گفت: زنجیره اقتصاد کشاورزی در لرستان باید ایجاد شود.

ابوطالب شفقت بیست و هفتم خرداد در حاشیه قرارگاه اقتصاد کشاورزی با تاکید بر لزوم راه اندازی و فعال شدن این قرارگاه در استان به ریاست استاندار و همچنین دبیری جهاد کشاورزی، اظهار کرد: همه دستگاه های مرتبط شامل بانک کشاورزی، اتاق بازرگانی، نظام مهندسی، بخش خصوصی و.. که می توانند در اقتصاد کشاورزی نقش آفرینی کنند در این قرارگاه باید حضور داشته باشند.

 وی با بیان اینکه امروز در این قرارگاه فرمانداران شهرستان ها، مدیران 11 اداره کل و… حضور داشتند، اضافه کرد: در این قرارگاه یک راهبرد و سیاست را اعلام کردیم، گفتیم که زنجیره اقتصاد کشاورزی شامل تولید، صنعتی سازی، تجاری سازی باید در استان ایجاد شود.

استاندار با تاکید بر اینکه در این قرارگاه تلاش کردیم که راهبردها و سیاست ها را توجیه و اعلام کنیم، گفت: صحبت های فرمانداران، مسیولان جهاد کشاورزی و… را در این قرارگاه شنیدیم و به این جمع بندی رسیدیم که این جلسه هر دو ماه یک بار باید برگزار و استمرار داشته باشد.

شفقت، تصریح کرد: اعضای فعال در این قرارگاه باید با یکدیگر هم فکری، نوآوری، خلاقیت، اتحاد دانشی و… را داشته باشند، اگر این امر تحقق پیدا کند، خیلی از مسایل و مشکلات این حوزه حل خواهد شد.

 وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اقتصاد کشاورزی اولویت ما در استان لرستان است، گفت: هدف ما این است که اشتغال برتر را در این استان ایجاد کنیم، با توجه منابعی مانند آب، خاک، زمین و… در لرستان و همچنین استعداد بسیار خوب جوانان ما، سهم اقتصاد کشاورزی را باید ارتقا دهیم.

 استاندار تاکید کرد: ارتقای اقتصاد کشاورزی برنامه ما در لرستان است و امیدواریم با درایت و همراهی خود مدیران و همچنین مشارکت مردم و فرهنگ سازی علما، روحانیت و اساتید دانشگاهی شاهد تحقق این امر باشیم.

در این جلسه معاونین هماهنگی امور اقتصادی و عمرانی استاندار نیز حضور داشتند.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زنجیره اقتصاد کشاورزی باید در لرستان ایجاد شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زنجیره اقتصاد کشاورزی باید در لرستان ایجاد شود"، کلیک کنید.