روند رو به رشد زیرساخت های درمانی گیلان در دولت سیزدهم

روند رو به رشد زیرساخت های درمانی گیلان در دولت سیزدهم

پارازیت/گیلان استاندار گیلان، با تاکید بر اینکه دستاوردهای حوزه علوم پزشکی گیلان در سه سال اخیر مشهود است، گفت: توسعه امکانات و تجهیزات حوزه سلامت در استان گیلان بیش از پیش تسریع می شود.

اسدالله عباسی امروز، 17 خردادماه در حاشیه بهره برداری از پروژه های سلامت محور استان گیلان که با حضور وزیر بهداشت انجام شد، با بیان اینکه تجهیزات حوزه درمان در دولت شهید جمهور در تمامی شهرستان های گیلان توزیع شده است، اظهار کرد: در گذشته اغلب امکانات حوزه درمان در شهر رشت متمرکز شده بود ولی با تلاش های دولت سیزدهم در شهرستان های غرب و شرق استان، تجهیزات پزشکی به مانند ام.آر.آی و دستگاه های شناسایی زودرس سرطان توزیع و مستقر شده است.

وی افتتاح نخستین مرکز ترومای کشور در شهر رشت را یک اقدام موثر در حوزه توسعه زیرساخت های درمانی دانست و گفت: در این پژوهشکده تحقیقات کاربردی در راستای کاهش میزان تروما، مرگ و میر حوادث و پیشگیری از مراحل بعدی ضایعات ناشی از حوادث انجام می شود.

استاندار گیلان با تاکید بر اهتمام دولت سیزدهم در تکمیل پروژه های نیمه تمام به ویژه در بخش درمانی بیان کرد: قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم، مرکز درمانی لاکان تنها 50 درصد پیشرفت داشته است ولی در دولت شهید جمهور، میزان پیشرفت مرکز درمانی لاکان به حدود 90 درصد رسیده است.

عباسی با اشاره به توزیع عادلانه تخت های بیمارستانی در بخش های مختلف مراکز درمانی تصریح کرد: در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در راستای افزایش تخت های بیمارستانی در دو بخش عادی و ویژه انجام شده و این روند ادامه دار است.

وی با بیان اینکه روند توسعه زیرساخت های درمانی در گیلان در دولت سیزدهم روند رو به رشدی گرفته است، افزود: در دولت گذشته روند توسعه زیرساخت های درمانی در گیلان ملموس نبود ولی در دولت جهادی شهید دکتر رییسی، تصمیمات خوبی در حوزه درمان در گیلان صورت گرفته و با پیگیری های وزیر بهداشت توانستیم تجهیزات پزشکی خوبی را در گیلان مستقر کنیم.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روند رو به رشد زیرساخت های درمانی گیلان در دولت سیزدهم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روند رو به رشد زیرساخت های درمانی گیلان در دولت سیزدهم"، کلیک کنید.