روایت آکسیوس از ناتوانی آمریکا در توقف عملیات ارتش یمن

رسانه آمریکایی گزارش داد ایالات متحده و متحدانش با وجود هزینه های سنگینی که در دریای سرخ متحمل شده اند، هنوز موفق به توقف عملیات های ارتش یمن علیه کشتی های رژیم صهیونیستی نشده اند.

به گزارش پارازیت، حملات ضدصهیونیستی انصارالله یمن در دریای سرخ با وجود هزینه های گزاف ایالات متحده و هم پیمانانش همچنان ادامه دارد و فشار سنگینی را به رژیم صهیونیستی وحامیانش تحمیل کرده است.

در این گزارش ضمن طرح اتهاماتی علیه ایران، آمده است: «توان نظامی آمریکا و متحدانش نتوانسته به حملات (یمن در) دریای سرخ و خلیج عدن پایان دهد؛ حملاتی که با حمایت دولت ایران انجام می شود.»

با آغاز جنگ غزه و در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در این باریکه، انصارالله یمن اعلام کرد برای همبستگی با مردم فلسطین تمام کشتی هایی که به نحوی با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشند را در دریای سرخ هدف خواهد گرفت.

آکسیوس با استناد به یک سند اطلاعاتی جدید آمریکا گزارش داد عملیات های ارتش یمن در دریای سرخ بیش از 65 دولت را درگیر کرده و دسترسی دست کم 29 شرکت بزرگ فعال در حوزه باربری و انرژی را به منطقه مسدود کرده است.

10 الی 15 درصد از تجارت دریایی جهان از دریای سرخ عبور می کند و از ماه فوریه تا امروز تعداد کشتی های عبوری از این شاهراه بین المللی حدود 90 درصد کاهش یافته است.

نیروهای آمریکایی در حالی در برابر عملیات های ارتش یمن ناتوان ظاهر شده اند که مسیرهای جایگزین دریایی برای کشتی های عبوری از  دریای سرخ حدود 11 هزار مایل دریایی به مسیر این کشتی ها اضافه کرده، زمان سفر آن ها را 2 هفته طولانی تر کرده و یک میلیون دلار بهای سوخت اضافه را به آنان تحمیل می کند.

روایت آکسیوس از ناتوانی آمریکا در توقف عملیات ارتش یمن
ورود رزمندگان ارتش یمن به کشتی «گلکسی لیدر» در دریای سرخ

در گزارش آکسیوس آمده است: «نیروی دریایی ایالات متحده تا امروز حدود یک میلیارد دلار مهمات برای مقابله باموشک های بالستیک و کروز و همچنین پهپادهای انتحاری در منطقه هزینه کرده است.» ناوگروه های ضربتی آمریکا از جمله ناو هواپیمابر آیزنهاور چندین ماه است که در منطقه مستقر شده اند و خدمه آن ها فرصت استراحت ندارند.

با این حال، یک عضو ارشد اندیشکده «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» می گوید: «گرچه بسیاری از این موشک ها از مسیر خود خارج یا رهگیری شده اند، اما انبارهای حوثی ها (انصارالله) هنوز پر است و این در حالی است که حملات منظم آمریکا و انگلیس به مواضع آن ها هنوز ادامه دارد. این یک مشکل بزرگ نظامی و سیاسی است.»

روز گذشته نیز خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: «حوثی ها از نوامبر تا امروز تقریباً هر روز عملیات انجام داده اند. آنها به بیش از 50 هدف حمله کرده اند و تعداد کشتی هایی که از دریای سرخ عبور می کنند کاهش یافته است.»

به گزارش آسوشیتدپرس، «برایان کلارک» عضو سابق نیروی دریایی آمریکا و عضو کنونی اندیشکده «هادسون» می گوید: «این طولانی ترین نبردی است که نیروی دریایی آمریکا از زمان جنگ جهان دوم به خود دیده است. هیچ شکی در آن نیست. چیزی نمانده حوثی ها به قدرتی برسند که آمریکا نتواند 100 درصد از حملات آن ها را خنثی کند؛ آن وقت است که شاهد آسیب شدید خواهیم بود. اگر دست نجنبانیم، حوثی ها به نیرویی به مراتب باتجربه تر، قوی تر و توانمندتر بدل خواهند شد.»

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایت آکسیوس از ناتوانی آمریکا در توقف عملیات ارتش یمن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایت آکسیوس از ناتوانی آمریکا در توقف عملیات ارتش یمن"، کلیک کنید.