راننده ها در کدام کشور بیشتر تصادف می کنند؟

راننده ها در کدام کشور بیشتر تصادف می کنند؟

آفتاب نیوز :

احتمال مرگ در یک تصادف رانندگی در جمهوری دومینیکن 15 برابر بیشتر از ایسلند است.

سلامت نیوز در خبری نوشت: تصویر زیر از سازمان بهداشت جهانی، نرخ مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای را به ازای هر 100 هزار نفر به تفکیک کشورها نشان می دهد. همانطور که از این تصویر مشخص است، خاورمیانه و آفریقا بیشترین نرخ تصادفات جاده ای را دارند.

جمهوری دومینیکن، بیشترین میزان تصادفات جاده ای را به خود اختصاص داده است. در این کشور، 41.7 مرگ ناشی از رانندگی به ازای هر 100 هزار نفر وجود دارد. اگر عمر انسان را به طور متوسط 70 سال در نظر بگیریم، این بدان معناست که احتمال مرگ یک فرد در جمهوری دومینیکن بر اثر حوادث رانندگی 1 به 480 است!

9 کشور بعدی عبارت اند از:

تایلند

ونزویلا

ایران

نیجریه

آفریقای جنوبی

عراق

گینه بیسایو

عمان

چاد

بسیاری از مرگ و میرها در این کشورها با موتور سیکلت اتفاق می افتد، اگرچه تعداد قابل توجهی از تصادفات مربوط به خودروها است. بسیاری از این تصادفات ناشی از رانندگی در حالت مستی هستند.

ایسلند، کمترین میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای را دارد. این کشور، به ازای هر 100 هزار نفر، تنها 2.8 مرگ و میر جاده ای دارد. سوید در جایگاه بعدی قرار دارد. ایمن ترین کشورها پس از این دو کشور به ترتیب نزولی، بریتانیا، هلند، نروژ و سوییس و دانمارک هستند.

چه اقداماتی می تواند به کاهش تصادفات جاده ای کمک کند؟
آموزش رانندگان و استانداردها و قوانین رانندگی می توانند به کاهش تصادفات جاده ای کمک کنند.

همچنین، اجرای دقیق تر قوانین رانندگی برای جلوگیری از رانندگی پس از مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر و همچنین تست و بررسی دقیق تر خودروها کمک کننده خواهد بود.

بیشتر کشورهایی که کمترین نرخ تصادفات جاده ای را دارند، کشورهای ثروتمند و توسعه یافته ای هستند که بودجه لازم برای بهبود استانداردها و… را دارند.

با این حال، اگرچه کشورهای کمتر توسعه یافته ممکن است بودجه مشابهی در دسترس نداشته باشند، اما در صورت تمایل می توانند تغییراتی ایجاد کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راننده ها در کدام کشور بیشتر تصادف می کنند؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راننده ها در کدام کشور بیشتر تصادف می کنند؟"، کلیک کنید.