دیدار نتانیاهو با نماینده بایدن/اخباری از مذاکرات غیرمستقیم هوکشتاین با حزب الله لبنان

دیدار نتانیاهو با نماینده بایدن/اخباری از مذاکرات غیرمستقیم هوکشتاین با حزب الله لبنان

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) با فرستاده ویژه رییس جمهور آمریکا به منطقه دیدار کرد.

به گزارش پارازیت، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز با «آموس هوکشتاین» فرستاده ویژه رییس جمهور آمریکا که به اراضی اشغالی سفر کرده، بحث و رایزنی کرد.

شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، هوکشتاین امروز به منظور مذاکره و تلاش برای جلوگیری از وخامت اوضاع امنیتی میان این رژیم و حزب الله در جنوب لبنان به اراضی اشغالی فلسطین سفر و با نتانیاهو درباره ضرورت اجتناب از تشدید تنش ها در جنوب لبنان بحث و رایزنی کرد.

این منبع گزارش کرد، او قرار است پس از سفر به اراضی اشغالی و دیدار با نتانیاهو و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به لبنان برود و با مقامات ارشد این کشور درباره اوضاع متشنج با رژیم صهیونیستی گفت وگو کند.

این در حالی است که شبکه العربیه در خبری فوری گفت، هوکشتاین با حزب الله مذاکرات غیر مستقیمی را انجام داده است و 2 طرف درباره دستیابی به توافقی رایزنی کردند که به تنش ها پایان می دهد.

طبق این گزارش، هوکشتاین با میانجیگری نبیه بری، رییس پارلمان لبنان مذاکرات غیر مستقیمی با حزب الله انجام داده و طرفین درباره دستیابی به توافق اولیه ای که آن هم با آتش بس در غزه مرتبط است، رایزنی کردند.

با افزایش تنش ها در  مرز لبنان و سرزمین های اشغالی فلسطین، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» به نقل از یک دیپلمات فرانسوی فاش کرد، حزب الله لبنان می خواهد آتش بس در شمال اراضی اشغالی را به آتش بس در غزه توسط تل آویو مرتبط سازد و رژیم صهیونیستی آن را نمی پذیرد.

پیشتر یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که هوکشتاین امروز به منظور برگزاری نشست با مقامات ارشد رژیم صهیونیستی جهت پیشگیری از افزایش تنش ها میان این رژیم و لبنان به فلسطین اشغالی سفر خواهد کرد.

این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، گفت هوکشتاین تلاش ها را برای جلوگیری از تشدید بیشتر در امتداد «خط آبی» بین اراضی اشغالی فلسطین و لبنان پیش خواهد برد. پیشتر رسانه آمریکایی سی بی اس گزارش داد تشدید درگیری ها میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان این نگرانی را در میان دولت واشنگتن ایجاد کرده که واشنگتن ممکن است درگیر یک جنگ گسترده تر در منطقه شود.

جبهه جنوبی لبنان و شمال اراضی اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید حملات میان میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان بوده که موجب افزایش نگرانی ها نسبت به وقوع جنگ فراگیر در همه نقاط منطقه شده است.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار نتانیاهو با نماینده بایدن/اخباری از مذاکرات غیرمستقیم هوکشتاین با حزب الله لبنان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار نتانیاهو با نماینده بایدن/اخباری از مذاکرات غیرمستقیم هوکشتاین با حزب الله لبنان"، کلیک کنید.