در عرصه محیط زیست هیچ بن بستی نداریم

در عرصه محیط زیست هیچ بن بستی نداریم

پارازیت/کرمان معاون رییس جمهور گفت: در عرصه محیط زیست هیچ بن بستی نداریم معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در عرصه محیط زیست هیچ بن بستی نداریم و در حوزه مجوزها و مبتنی بر تکنولوژی کار را پیش می بریم و اگر شما صنعتگران و مجموعه اقتصادی کشور مبتنی بر آخرین یافته های علمی و شرایط محیطی گام بردارید، حتما محیط زیست شما را حمایت می کند.

علی سلاجقه عصر امروز، 24 اردیبهشت ماه در مراسم افتتاحیه دومین همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان «کرمان آیدکس2024» با اشاره به افتخارات این دیار کهن اظهار کرد: کرمانی های امروز نیز کریمانه و شهیدانه در بستر مکتب حاج قاسم کلیدواژه استقامت، پایمردی و شرف را بر تارک گیتی ثبت و حک می کنند.

وی در ادامه با اشاره به احصاء چالش های ده گانه جهان افزود: شش چالش محیط زیستی و چهار مورد دیگر به نوعی وابسته به محیط زیست است.

سلاجقه بیان کرد: نظریه مبتنی بر دانش بومیِ ایران این است که محیط زیست باید حفظ شود و توازن بین محیط زیست و توسعه به نحو مطلوب برقرار شود و این نظریه غالبی است که امروز دنیا آن را پذیرفته زیرا نظریه های دیگر محکوم به شکست است.

معاون رییس جمهور گفت: براساس آخرین مطالعاتی که در کشورمان توسط وزارت بهداشت انجام شده، میانگین غلظت ذرات معلق در جو کشور ما شش برابر جهانی و دو و نیم برابر استاندارد ملی است.

وی اظهار کرد: میانگین ذرات معلق در استان کرمان در سال 1400 حدود چهار برابر استاندارد جهانی و دو برابر استاندارد ملی بوده است.

سلاجقه گفت: توسعه بی رویه موجب هزینه مردمی کشور 11.3 میلیارد دلار در سال شده و و بیش از 26 هزار نفر را به علت بیماری های ناشی از ذرات معلق از دست می دهیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: آبخوان های استان کرمان تخلیه شده و میانگین فرونشست 13 سانتیمتر در سال است که رتبه اول را در این زمینه در کشور دارد.

وی در ادامه سخنانش بیان کرد: دولت سیزدهم در راستای شعار سال بن بست ها را مبتنی بر علم و دانش، حذف کرده و تلاش کردیم انسان را با محیط زیست آشتیِ پایدار بدهیم و رابطه انسان و محیط زیست را به نحو مطلوب ترسیم کنیم.

سلاجقه افزود: در عرصه محیط زیست هیچ بن بستی نداریم و در حوزه مجوزها و مبتنی بر تکنولوژی کار را پیش می بریم و اگر شما صنعتگران و مجموعه اقتصادی کشور مبتنی بر آخرین یافته های علمی و شرایط محیطی گام بردارید، حتما محیط زیست شما را حمایت می کند.

معاون رییس جمهور گفت: در میان همه استعلام هایی که از کشور گرفته می شود همیشه توپ را در محیط زیست می اندازند در حالی که این مجوز عالمانه است.

وی اظهار کرد: در طرف دیگر مجوز، تعهداتی خواسته شده که در حین و بعد از اجرای پروژه، فرآیند را بررسی و ارزیابی می کنیم و سعی می کنیم شرایط برای توسعه درخور فراهم شود.

سلاجقه در ادامه با اشاره به اینکه توسعه یافتگی کرمان در خور داشته های این استان نیست، گفت: سرمایه انسانی کرمان و پتانسیل های خدادادی این خطه در بسیاری از حوزه ها در کشور اول است، اما در چهره شهر و توسعه یافتگی به شایستگی اثر نگذاشته و امیدواریم همه با هم کرمان را در شان کرمانیان بسیازیم زیرا ظرفیت های فوق العاده ای دارد.

وی تصریح کرد: زیرساخت و منظر شهری اصلا منطبق با داشته های کرمان نیست و بیایید دست به دست هم داده و این پاره تن کشور را بسازیم.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در عرصه محیط زیست هیچ بن بستی نداریم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در عرصه محیط زیست هیچ بن بستی نداریم"، کلیک کنید.