تنها بازمانده دوران باستانی زمین/ عکس

به گزارش خبرگزاری پارازیت، ساختار بدنی غیرمعمول خفاش سر چکشی، مزایای مختلفی را برای آن فراهم می کند که به آن اجازه می دهد در محیط خود رشد کند. طول بال های پهن و شکل ساده آن به آن امکان می دهد با سرعت های بالا پرواز کند و به راحتی مانور دهد و آن را به یک شکارچی مهیب تبدیل می کند.

علاوه بر این، پوزه بلند آن برای شناسایی و گرفتن طعمه با استفاده از بو مناسب است، در حالی که گوش های بسیار حساس آن می توانند حتی ضعیف ترین صداها را تشخیص دهند. خفاش سر چکشی همراه با الگوی خز خود که به آن کمک می کند با محیط خود ترکیب شود و از شکارچیان فرار کند، گواهی قابل توجهی از قدرت سازگاری طبیعت است.

عکس | ظاهر این خفاش عجیب قربانی بقا شد!

آناتومی منحصر به فرد خفاش سر چکشی همچنین به آن اجازه می دهد تا در محدوده ای از زیستگاه ها زندگی کند که سایر گونه ها نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند. پهنای بال های وسیع آن به آن امکان می دهد در فضاهای تنگ مانند غارها و شکاف ها حرکت کند، در حالی که پاهای قوی آن به این معنی است که در صورت لزوم می تواند به سطوح عمودی مانند درختان یا صخره ها بچسبد. علاوه بر این، چشم های خفاش سر چکشی در دو طرف سر آن قرار دارد و دید محیطی بسیار خوبی برای شکار طعمه یا اجتناب از شکارچیان در تاریکی برای آن ها فراهم می کند.

متن کامل این خبر را اینجا بخوانید.

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تنها بازمانده دوران باستانی زمین/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تنها بازمانده دوران باستانی زمین/ عکس"، کلیک کنید.