تلاش برای پیدا کردن 12 دامدار مفقود شده در ارتفاعات طرقبه شاندیز

تلاش برای پیدا کردن 12 دامدار مفقود شده در ارتفاعات طرقبه شاندیز

پارازیت/خراسان رضوی  معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: دو عملیات مفقودی در شهرستان طرقبه شاندیز داشتیم که تاکنون یک نفر پیدا شده و عملیات جستجو و نجات برای 12 نفر دیگر همچنان ادامه دارد.

علی صبوری در گفت وگو با پارازیت اظهار کرد: با توجه به وضعیت جوی و هشدار سطح نارنجی که از سوی سازمان هواشناسی صادر شده بود در شهرستان های بردسکن، کاشمر، نیشابور، مشهد، تربت حیدریه شاهد آب گرفتگی و سیلاب بودیم.

وی عنوان کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر برای رفع آب گرفتگی ها در روستاها و همچنین سطح معابر شهرهای کاشمر و بردسکن به عنوان معین شهرداری ها وارد عمل شده و کمک کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی همچنین از اسکان 21 خانوار در سه روستای حاجی آباد، رحیم آباد و میخک شهرستان صالح آباد که در مسیر سیلاب قرار داشتند و دچار آب گرفتگی شده بودند خبر داد و تصریح کرد: به این افراد چادر و اقلام زیستی نیز تحویل داده شد.

وی همچنین گفت: در روستای رحیم آباد 16 منزل مسکونی دچار آب گرفتگی شده بود که چون در مسیر سیلاب قرار داشتند مجبور به تخلیه شدند و در نقطه امنی اسکان یافتند، در روستای حاجی آباد 5 خانوار و روستای میخک نیز دو خانوار اسکان اضطراری داده شدند و اقلام زیستی و تغذیه اضطراری تحویل شان شد.

صبوری با بیان اینکه همچنان تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در تمامی شهرستان ها در آماده باش کامل هستند، خاطرنشان کرد: دو عملیات مفقودی در شهرستان طرقبه شاندیز داشتیم که یک نفر پیدا شده و عملیات جستجو و نجات برای 12 نفر دیگر که بومی شهرستان هستند همچنان ادامه دارد.

وی افزود: این افراد با توجه به اینکه در منطقه دامداری دارند برای انتقال دام هایشان رفته بودند که چون خانواده ها خبری از آنها نداشتند نیروهای جمعیت هلال احمر برای جستجو اعزام شدند.

صبوری با اعلام اینکه در شهرستان های مختلف خراسان رضوی به خصوص مشهد و سه شهر کاشمر، بردسکن و صالح آباد خراسان رضوی، نیروهای هلال احمر حضور فعال دارند و همچنان در حال ارایه خدمات هستند.

وی اذعان کرد: هرچند اماکن عمومی به حوزه هلال احمر ارتباطی ندارد و در خارج از شهرها خدمات هلال احمر ارایه می شود اما به دلیل وسعت آب گرفتگی در دو شهرستان بردسکن و کاشمر و نیاز حوزه های خدمات شهری به حضور نیروهای جمعیت هلال احمر در این دو شهرستان نیروها به کمک آتش نشانی و شهرداری رفتند.

وی گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر به سه روستا در شهرستان صالح آباد، سه روستا در شهرستان نیشابور و برخی موارد دیگر در شهرستان های کلات و زاوه امدادرسانی و انتقال به نقاط امن را داشتند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه در تمامی 26 شعبه جمعیت هلال احمر در شهرستان های مختلف استان به ویژه مرکز استان در قالب تیم های چندگانه آمادگی لازم را برای پاسخگویی به حوادث سیلاب داریم، گفت: عملیات رفع آبگرفتگی 10 منزل مسکونی در روستای چنارک بخش رضویه شهر مشهد که دچار آب گرفتگی شده بودند تا امروز عصر نیز ادامه داشت.

وی با بیان اینکه به طور میانگین هر شهرستان بین 3 تا 5 تیم عملیاتی آماده برای خدمت دارد؛ از شهروندان درخواست نمود با توجه به شرایط جوی که صادر شده و هشدار نارنجی که داده اند از مسافرت و رفتن به تفرجگاه ها جداً خودداری کنند.

صبوری با بیان اینکه خطر سیل بسیار جدی است، گفت: حتما نکات برخورد با سیلاب را رعایت کرده و طی چند روز آینده که وضعیت جوی برای تفریح مناسب نیست شهروندان از رفتن به مناطق کوهستانی و سیل خیز پرهیز کنند.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلاش برای پیدا کردن 12 دامدار مفقود شده در ارتفاعات طرقبه شاندیز" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلاش برای پیدا کردن 12 دامدار مفقود شده در ارتفاعات طرقبه شاندیز"، کلیک کنید.