تشکیل کارگروهی در وزارت آموزش و پرورش برای عملیاتی کردن فرامین رهبری

تشکیل کارگروهی در وزارت آموزش و پرورش برای عملیاتی کردن فرامین رهبری

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه بعد از صحبت های رهبر انقلاب در دیدار فرهنگیان با ایشان، کارگروهی در وزارت آموزش و پرورش در حال شکل گیری است تا تمام بیانات رهبری عملیاتی شود اظهار کرد: تمامی اجزای وزارت آموزش و پرورش و ارگانهای ذی ربط برای کمک به معاونت پرورشی در حال هماهنگی و کمک هستند تا یک کار تربیتی خوب در کشور انجام شود.

حجت الاسلام محمدحسین پورثانی در گفت وگو با پارازیت، با بیان اینکه حوزه پرورشی به مانند نخ تسبیح بین تمامی فرآیندهای تربیتی در وزارت آموزش وپرورش قرار دارد گفت: معلم در کلاس درس، مدیر مدرسه در مدرسه و مدیر کل در استان باید بتوانند کار تربیتی انجام دهند.

وی با بیان اینکه معاونت پرورشی حلقه واصل بین امور تربیتی است افزود: باید تمامی فرآیندهای انجام شده به هم وصل و در نهایت به سوی «تربیت» ختم شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه «حضرت آقا در صحبت های خود فرمودند معلم باید در کلاس کار تربیتی انجام دهد، درست است، اما معاونت پرورشی باید نقش ویژه خود را در وزارت آموزش و پرورش انجام دهد» اظهار کرد: از شش ساحت سند تحول بنیادین، تقریبا تمام ساحت ها، تربیتی و پرورشی است؛ هر چند معتقدیم عنوان دقیق پرورشی، امور تربیتی است.

پورثانی با بیان اینکه در مبانی نظری سند تحول کلمه ای به نام آموزش و پرورش پیدا نمی شود و سراسر کلمه تربیت است گفت: بحث هویت، آسیب های اجتماعی، قهرمان سازی و … موارد اصلی کلام رهبر بوده است.

وی با بیان اینکه قرارگاه تبیینی کشور در وزارت آموزش و پرورش با قریب 50 هزار گروه دانش آموزی در قالب 300 هزار دانش آموز در کشور در حال انجام است افزود: در این گروه ها دانش آموزان خود به کنشگری و تبیین مسایل انقلاب، مصالح نظام اسلامی و مسیله عفاف و حجاب می پردازند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه بعد از صحبت های حضرت آقا، کارگروهی در وزارت آموزش و پرورش در حال شکل گیری است تا تمام بیانات ایشان عملیاتی شود عنوان کرد: تمامی اجزای وزارت آموزش و پرورش و ارگانهای ذی ربط برای کمک به معاونت پرورشی در حال هماهنگی و کمک هستند تا یک کار تربیتی خوب در کشور انجام شود.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشکیل کارگروهی در وزارت آموزش و پرورش برای عملیاتی کردن فرامین رهبری" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشکیل کارگروهی در وزارت آموزش و پرورش برای عملیاتی کردن فرامین رهبری"، کلیک کنید.