ترکیه یک قدم دیگر به «اف-16» نزدیک شد

ترکیه یک قدم دیگر به «اف-16» نزدیک شد

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که این کشور نامه های پذیرش و پیش ثبت آمریکا در رابطه با فروش هواپیماهای جنگنده اف-16 و مدرن سازی 79 فروند جنگنده را دریافت کرده است.

به گزارش پارازیت، دریادار «زکی آت ترک» سخنگوی وزارت دفاع  ترکیه امروز (پنج شنبه) در یک نشست خبری اعلام کرد که ایالات متحده نامه های پذیرش و پیش ثبت را در رابطه با درخواست های این کشور برای خرید 40 فروند جنگنده اف-16 و مدرن سازی 79 فروند جنگنده ارسال کرده است.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، ترکیه این درخواست را در اکتبر 2021، 2 سال پس از آن که ایالات متحده ترکیه را از برنامه نسل پنجم جت های جنگنده اف-35 به دلیل خرید سیستم دفاع موشکی روسیه بیرون راند، مطرح کرد.

دولت آمریکا سرانجام پس از یک سری مذاکرات در پی موافقت آنکارا با پیشنهاد سوید برای عضویت در ناتو پذیرفت که این توافق به تعویق افتاده را منعقد کند.

دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا به طور رسمی کنگره را از قصد خود برای ادامه فروش 23 میلیارد دلاری جت های لاکهید مارتین در ژانویه مطلع کرده است.

زکی آت ترک در ادامه تصریح کرد: وزارت خانه ما نامه های پذیرش و پیش ثبت ارسال شده از سوی ایالات متحده برای فروش 40 فروند هواپیمای جدید اف-16 بلوک-70 و 79 کیت مدرن سازی و مهمات و تجهیزات برای آن ها را دریافت کرده است. ما میز بررسی و ارزیابی های لازم را آغاز کرده ایم.

پس از بررسی پیش نویس نامه ها توسط ترکیه، انتظار می رود مقامات دو کشور برای نهایی کردن این توافق با یکدیگر دیدار کنند.

ترکیه یکی از بزرگ ترین اپراتورهای جت های اف-16 است که ناوگان آن از بیش از 200 مدل قدیمی بلوک 30/40/50 تشکیل شده است.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیه یک قدم دیگر به «اف-16» نزدیک شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیه یک قدم دیگر به «اف-16» نزدیک شد"، کلیک کنید.