ترمیم حقوق پرسنل سلامت در بودجه 1403 / رایزنی برای افزایش دریافتی اضافه کاری ها

ترمیم حقوق پرسنل سلامت در بودجه 1403 / رایزنی برای افزایش دریافتی اضافه کاری ها

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درباره فوق العاده خاص (ترمیم حقوق) و افزایش دریافتی ساعات اضافه کاری پرسنل نظام سلامت توضیح داد.

به گزارش پارازیت، دکتر بهروز رحیمی، درباره آخرین وضعیت اجرای فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت اظهار کرد: موضوع «فوق العاده خاص» از اوایل دولت سیزدهم مطالبه شد. پس از مطالبه فوق العاده خاص، این موضوع در شورای معاونان وزارت بهداشت مطرح شد و حسب دستور مقام عالی وزارت مود پیگیری قرار گرفت. به دلیل اینکه  بتوانیم فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت را اجرا کنیم این موضوع در دولت مطرح شد.  

وی درباره اختصاص بودجه به اجرای فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت گفت: موضوع فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت در بودجه های 1401 و 1402 مورد ارزیابی قرار گرفت و مباحث متعددی درباره این موضوع در کیسیون های «بهداشت» و «تلفیق و بودجه» مطرح شد. معتقدم، خاص تر از همکاران نظام سلامت در مراکز بهداشتی درمانی برای فوق العاده خاص وجود ندارد.  وزیر بهداشت همواره معیشت همکاران را در کانون توج قرار داده و برای برقراری فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت تلاش کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: موضوع فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت در بودجه 1403 با همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی برقرار شد و مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت. البته موضوع فوق العاده خاص، مخالفانی هم دارد؛ به همین دلیل وزیر بهداشت در مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور یافت و توضیحاتی درباره فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت ارایه داد. پس از حضور مقام عالی وزارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایشان توانست اعضای این مجمع را اقناع کند.    

رحیمی با بیان اینکه فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت با عنوان «ترمیم حقوق» صورت گرفته، اظهار کرد: مبلغ 10 هزار میلیارد تومان در بودجه 1403 در سقف اعتبارات هزینه ها و اختصاصی وزارت بهداشت برای این موضوع در نظر گرفته شده است.  

وی درباره گروه های برخوردار از فوق العاده خاص گفت: در وهله نخست، تصمیم بر این بود که یک گروه خاص از فوق العاده خاص برخوردار شوند اما به دلیل حساسیت وزیر بهداشت درباره معیشت کارکنان نظام سلامت، تمام کارکنان از فوق العاده خاص برخوردار می شوند. ما در وزارت بهداشت تلاش می کنیم آیین نامه فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت را طی چند هفته آینده منتشر و اجرا کنیم.  

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه اجرای فوق العاده خاص به معیشت پرسنل نظام سلامت کمک می کند، افزود: مبحث فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت، یک کار سنگین است؛ به نحوی که کار کارشناسی، جلسات مختلف و گفت وگوهای بسیاری طی سه سال گذشته صورت گرفته است. اگرچه اجرای فوق العاده خاص پرسنل نظام سلامت مخالفانی داشت اما به فهم، درک و متن مشترک رسیدیم و دست به کار بزرگی زدیم.

وی ادامه داد: برخی از همکاران از لحاظ نشدن فوق العاده خاص در احکام سال آتی خود ابراز نگرانی می کنند. فوق العاده خاص در احکام سال آتی نیز لحاظ می شود؛ چرا که این فوق العاده خاص به منظور ترمیم حقوق است. ما اصرار داریم این موضوع در بودجه آتی و احکام حقوقی لحاظ شود که پرسنل نظام سلامت بتوانند در سنوات آتی خود و در هنگام بازنشستگی از پاداش خوبی برخوردار شوند.  

رحیمی درباره آخرین وضعیت افزایش دریافتی ساعات اضافه کار پرسنل نظام سلامت نیز گفت: موضوع افزایش دریافتی اضافه کاری نیز طی دو سال گذشته مورد پیگیری قرار گرفت. دریافتی ساعات اضافه کاری پرسنل نظام سلامت بسیا ناچیز است؛ به همین دلیل این موضوع را در کانون توجه قرار دادیم.

وی گفت: وزارت بهداشت با سازمان اداری و استخدامی به منظور افزایش دریافتی اضافه کاری پرسنل نظام سلامت جلساتی را برگزار کرده و امیدواریم طی یک یا دو هفته آینده به توافقات اولیه دست یابیم. در نظر داریم دریافتی اضافه کاری پرسنل را به میزان حداقل دو برابر افزایش دهیم تا به نحوی به معیشت کارکنان توجه داشته باشیم.

رحیمی ادامه داد: پرسنل نظام سلامت از شغل سنگینی برخوردار هستند و خدمات را 24 ساعته ارایه می دهند؛ اگرچه نمی توان ارزش ریالی برای خدمات نیروهای نظام سلامت در نظر گرفت، اما با اقداماتی مانند افزایش دریافتی ساعات اضافه کاری و فوق العاده خاص درنظر داریم بخشی از زحمات آنها را جبران کنیم.  

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترمیم حقوق پرسنل سلامت در بودجه 1403 / رایزنی برای افزایش دریافتی اضافه کاری ها" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترمیم حقوق پرسنل سلامت در بودجه 1403 / رایزنی برای افزایش دریافتی اضافه کاری ها"، کلیک کنید.