بیش از 5 میلیارد سهم به نام کارگران شد

بیش از 5 میلیارد سهم به نام کارگران شد

سرپرست سازمان خصوصی سازی از آزادسازی وثیقه و به نام شدن سهام ترجیحی متعلق به 64 هزار و161 تن از کارگران خبر داد.

به گزارش پارازیت، ابراهیم بازیان با تبریک روز جهانی کار و کارگر و هفته کار و کارگر گفت: تعداد پنج میلیارد و 221 میلیون و 627 هزار و 710 سهم متعلق به 64 هزار و 161 نفر کاگر در 154 شرکت که در سال های قبل واگذار شده بود؛ از وثیقه آزاد و سهام به نام کارگران منتقل شده است.

سرپرست سازمان خصوصی سازی ادامه داد: با توجه به سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مبنی بر گسترش مالکیت در سطح عموم مردم به منظور تامین عدالت اجتماعی، تشویق اقشار مردم به پس انداز و سرمایه گذاری و بهبود درآمد خانوار و در اجرای تبصره (3) ماده «20» قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44، از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 305 میلیون و 893 هزار و 562 سهم دولت در 10 شرکت مشمول واگذاری به 3008 نفر از کارکنان و کارگران شاغل و بازنشسته به عنوان سهام ترجیحی واگذار شده است.

طبق اعلام سارما خصوصی سازی، بازیان در همین زمینه افزود: مطابق مقررات، واگذاری سهام ترجیحی به صورت 100 درصد اقساط با مدت 10 سال صورت می گیرد و بهای سهام واگذار شده از محل سود سهام مورد واگذاری پرداخت می شود.

ارایه تخفیف قیمتی در واگذاری سهام ترجیحی به کارگران

وی در بخش دیگری از سخنان خود، از برنامه دولت برای حمایت از کارگران خبر داد و گفت: دولت در نظر دارد با هدف حمایت از کارگران؛ قیمت سهام ترجیحی شرکتهای قابل واگذاری را با اعمال تخفیف به آنان واگذار نماید.

بازیان در همین زمینه اضافه کرد: کلیات این پیشنهاد به تصویب هیات واگذاری رسیده و پس از تصویب جزییات و طی مراحل قانونی، در واگذاری سهام ترجیحی مبنای عمل قرار خواهد گرفت.

سرپرست سازمان خصوصی سازی از یک تصمیم دیگر هیات واگذاری خبر داد و خاطرنشان کرد: به موجب تصمیم دیگر هییت واگذاری؛ سهام ترجیحی مستقل از سهام بلوکی به کارکنان واگذار خواهد شد و بر این اساس کارکنان شرکت مشمول واگذاری؛ صرفنظر از فروش یا عدم فروش سهام بلوکی؛ قبل از خرید سهام توسط بخش خصوصی، سهامدار شرکت محل اشتغال خود خواهند شد.

پایان خبر پارازیت 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیش از 5 میلیارد سهم به نام کارگران شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیش از 5 میلیارد سهم به نام کارگران شد"، کلیک کنید.