با وجود ادعای آمریکا؛ رژیم صهیونیستی همچنان از آمریکا سلاح دریافت می کند

با وجود ادعای آمریکا؛ رژیم صهیونیستی همچنان از آمریکا سلاح دریافت می کند

علیرغم ادعای واشنگتن درباره تعلیق ارایه تسلیحات نظامی به رژیم صهیونیستی، منابعی گزارش کردند انتقال تسلیحات آمریکا به فلسطین اشغالی همچنان ادامه دارد.

به گزارش پارازیت، روزنامه «فایننشال تایمز» به نقل از یکی از مقامات ارشد دولت «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا نوشت: اسراییل همچنان مقادیر زیادی سلاح از ایالات متحده دریافت می کند.

فایننشال تایمز به نقل از این مقام آمریکایی نوشت: جلوگیری از تسلیحاتی که اسراییل برای دفاع از خود به آن نیاز دارد، غیرقابل تصور است، حتی اگر تصمیم به ورود به رفح داشته باشد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان اعلام کرده بود در صورتی که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور یک حمله گسترده به رفح در نوار غزه را صادر کند، انتقال تسلیحات آمریکایی به این رژیم را متوقف خواهد کرد.

بایدن با اشاره به بمب های دو هزار پوندی که آمریکا در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده است، اظهار کرده بود: شهروندان غزه بر اثر این بمب ها کشته شده اند. به صراحت اعلام کردم اگر آنها (اسراییل) وارد رفح شوند – تا کنون به رفح نرفته اند – تسلیحاتی را که بطور تاریخی در رابطه با رفح و سایر شهرها استفاده می شود، تامین نمی کنم.

رییس جمهور آمریکا تصریح کرده بود: آمریکا به تامین سلاح های دفاعی برای اسراییل از جمله سامانه دفاع هوایی گنبد آهنین ادامه خواهد داد اما در صورتی که حمله زمینی گسترده به رفح آغاز شود، ارسال سایر تسلیحات را خاتمه خواهد داد. ما در رابطه با گنبد آهنین و توانایی اسراییل برای پاسخ به حملاتی که اخیرا در خاورمیانه رخ داد، به تضمین امنیت اسراییل ادامه می دهیم. اما قصد نداریم سلاح و گلوله های توپخانه ارایه دهیم.

«جان کربی» سخنگوی کاخ سفید هم امروز جمعه اعلام کرد: اگر نیروهای اسراییلی با یک عملیات زمینی گسترده به سمت رفح حرکت کنند، ارسال انواع خاصی از تسلیحات را متوقف خواهیم کرد.

در همین زمینه، شبکه خبری ABC گزارش کرد گزارش دولت بایدن در مورد استفاده رژیم صهیونیستی از تسلیحات در غزه به این نتیجه رسید که این اقدام ناقض قوانین بین المللی یا آمریکا نیست.

روزنامه «واشنگتن پست» نیز به نقل از مقامات آمریکایی و صهیونیستی نوشت: ارتش اسراییل مهمات کافی برای حمله به رفح را بدون حمایت آمریکا در اختیار دارد.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با وجود ادعای آمریکا؛ رژیم صهیونیستی همچنان از آمریکا سلاح دریافت می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با وجود ادعای آمریکا؛ رژیم صهیونیستی همچنان از آمریکا سلاح دریافت می کند"، کلیک کنید.