باند حرفه ای جعل نامه در گیلان دستگیر شدند

باند حرفه ای جعل نامه در گیلان دستگیر شدند

پارازیت/گیلان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان لنگرود در استان گیلان، اعضای باندی را که اقدام به جعل نامه و مختومه کردن چند پرونده کرده بودند، شناسایی کردند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری گیلان امروز 14 خرداد ماه، حفاظت و اطلاعات و قاضی اجرای احکام کیفری شهرستان لنگرود در استان گیلان در بررسی پرونده های اجرای احکام کیفری با موضوع مهمی در مورد چند پرونده برخورد می کنند و متوجه می شوند در این پرونده ها نامه رفع بازداشت اسناد بازداشت شده بابت قرار وثیقه صادر شده و یا اینکه در مورد دیگری، پرونده بدون اجرای دادنامه مختومه شده است.

 در اصل کارکرد ویژه گروه موصوف این بوده است که با همکاری و همدستی چند نفر از کارکنان اداری دادگستری و با توسل به اقدامات مجرمانه و جعل نامه های مکانیزه، اقدام به مختومه کردن چند پرونده اجرای احکام کیفری و رفع بازداشت از وثایق می کرده است.

در پی بروز موارد مورد اشاره، موضوع به سرعت مورد بررسی حفاظت اطلاعات قوه قضاییه و دادگستری کل استان قرار می گیرد و دو نفر از محکومینی که پرونده هایشان بدون اجرای حکم مختومه شده بود، جلب می شوند.

با آغاز تحقیقات از محکومین جلب شده، محکومین دو نفر از عاملین اصلی تشکیل شبکه رشا و ارتشا را معرفی و این افراد با اقدام فوری دادگستری کل استان بازداشت می شوند.

به گزارش پارازیت و نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، با دستگیری متهمان و مطابق اظهارات آنها پای سه نفر از کارکنان اداری دادگستری نیز به پرونده باز شده و این افراد هم پس از بازداشت و انجام تحقیقات به ارتکاب بزه مذکور اقرار می کنند.

مطابق اطلاعات به دست آمده تمامی متهمان بازداشت شده با صدور قرار تامین کیفری به زندان اعزام شده اند.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باند حرفه ای جعل نامه در گیلان دستگیر شدند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باند حرفه ای جعل نامه در گیلان دستگیر شدند"، کلیک کنید.