باقری کنی: قطب نمای سیاست خارجی کشور با تغییر افراد تغییر نمی کند

باقری کنی: قطب نمای سیاست خارجی کشور با تغییر افراد تغییر نمی کند

به گزارش پارازیت علی باقری کنی در حاشیه مراسم ترحیم شهید امیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران ادامه داد: چارچوب ها و جهت گیری ها مشخص است و با تغییر افراد دچار تحول و تغییر نخواهد شد.

باقری ادامه داد: هنر و توانایی و هوشمندی و تجربه و بازیگردانی و بازی سازی افراد در میدان دیپلماسی قاعدتا می تواند متفاوت باشد ولی این به این معنی نیست که قطب نمای سیاست خارجی کشور دچار تغییر و تحول بشود.

وی افزود: حضرت آقا در دیدار با رهبران برخی کشورها که به تهران آمده بودند تصریح کردند که دولت با قوت، صلابت، اقتدار و مسیولیت کامل همان مسیر را ادامه خواهد داد.
لذا مسیر ما در عرصه های مختلف همچنان به قوت ادامه پیدا می کند.

سرپرست وزارت خارجه تاکید کرد: سیاست همسایگی یک سیاست مقطعی و تاکتیکی نبوده؛ سیاست راهبردی نظام بوده که البته ایده و چارچوب اولیه آن توسط دولت آقای رییسی ارایه شده ولی حضرت آقا بارها علنا آن را مورد تاکید و تایید قرار دادند. این در واقع سیاست قطعی و راهبردی نظام است و عقلانیت راهبردی این را حکم می کند که در سطح منطقه باید تنش زدایی با همه همسایگان در دستور کار اول مان باشد. بهترین دلیل بر این که این نگاه و رویکرد موفق بوده مقایسه امروز با زمان آغاز به کار دولت آیت الله رییسی است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری کنی: قطب نمای سیاست خارجی کشور با تغییر افراد تغییر نمی کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری کنی: قطب نمای سیاست خارجی کشور با تغییر افراد تغییر نمی کند"، کلیک کنید.