امیرحیدری: تسلیحات نیروی زمینی ارتش هوشمند و قابلیت شبکه محور شدن را دارد

امیرحیدری: تسلیحات نیروی زمینی ارتش هوشمند و قابلیت شبکه محور شدن را دارد

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نزاجا از به کارگیری سلاح های سنتی خارج شده و امروز تسلیحاتی را در چرخه دفاعی خود جایگزین کرده که به 4 ویژگی دورزن، نقطه زن، هوشمند و قابلیت شبکه محور شدن را دارد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری پارازیت، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در هجدهمین گردهمایی فرماندهان و مسیولان یگان های عمده مستقل نیروی زمینی ارتش که در ستاد این نیرو برگزار شد، گفت: امروز جهان به دو مولفه ی قبل و بعد از وعده صادق تعبیر می شود.

وی افزود: در اذهان حاکمان کشورهای منطقه و حتی برخی از کشورهای جهان این باور به وجود آمده که آمریکا کدخدا و مالک دنیاست و هیچ کاری بدون اجازه آمریکا تحقق پیدا نمی کند. تا جایی که فرمان فرماندهی معظم کل قوا در خصوص پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق که جزو خاک کشورمان محسوب می شود موجب شد تا عملیات وعده صادق تحقق بیابد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران موجب شد تا هژمونی و سیطره کذایی آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای هم پیمانشان در منطقه تا حد زیادی تضعیف شود. تا جایی که هنوز سیلی سخت نیروهای مسلح ایران را حس می کنند.

سرتیپ حیدری تصریح کرد: ماموریت نیروی زمینی ارتش دفاع از مرزهای کشور و حدودوثغور ایران اسلامی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، به فرآیند شکل گیری سیاست های دفاعی و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا گفت: برای رسیدن به اهداف مورد نظر اول باید تدابیر فرماندهی معظم کل قوا را به درستی درک کرده و پس از آن دکترین دفاعی، راهبردها و خط مشی ها، برنامه ریزی و اجرا و ایجاد سامانه ای برای کنترل حسن اجرا را پیاده سازی کرد.

وی در ادامه به ویژگی های یک برنامه راهبردی اشاره کرد و گفت: برنامه های راهبردی باید منطبق با واقعیت، به کارگیری همه مولفه های قدرت در اجرای دقیق و شناخت دقیق و عمیق از محیط خودی و دشمن به درستی صورت گیرد. اگر بخواهیم به این مولفه ها دست یابیم، ما در نیروی زمینی ارتش سه اصل فرماندهی “ولایتمداری، عدالت محوری و شایسته سالاری” را پیاده سازی کرده و با 30 طرح لبیک که به عنوان فروع فرماندهی محسوب می شود به اهداف مهم خود دست یافته ایم.

سرتیپ حیدری گفت: امروز نیروی زمینی ارتش تغییرات اساسی در ساختار خود داده و با این تغییرات مبدل به نیرویی شده است که رزم را به دشمن تحمیل می کند. ما باید تلاش کنیم تا یگانی را آماده کنیم که به راحتی بتواند در جنگ های آینده و مقابل تهدیدات ایستادگی کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: نیروی زمینی از به کارگیری سلاح های سنتی خارج شده و امروز تسلیحاتی را در چرخه دفاعی خود جایگزین کرده که به 4 ویژگی دورزن، نقطه زن، هوشمند و قابلیت شبکه محور شدن را دارد.

وی موضوع کنسرواسیون را بسیار با اهمیت خواند و اظهار کرد: تانک ها و بخشی از تجهیزات سنگین و بسیار مهم ما نباید از رده خارج شود، چرا که از قدرت و توانمندی بسیار بالایی برخوردار هستند. امروز با کنسرواسیون کردن تجهیزات فوق سنگینی مانند تانک این نوید را می دهیم که تقریباً تمامی تانک های نیروی زمینی ارتش در روز مبادا آماده هر نوع عملیات در هر منطقه ای هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تحقق یک گلوله یک هدف پرداخت و گفت: مدارس و سالن های تیراندازی بسیار مطلوبی را در یگان های نیروی زمینی ارتش افتتاح کردیم و با حضور اساتید مجرب به آموزش تیراندازی پرداخته و امروز شاهد موضوع یک گلوله یک هدف در سطح نیروی زمینی ارتش هستیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اهمیت ارتقای روحیه و رفاه کارکنان، اظهار کرد: توجه ویژه به روحیه و رفاه کارکنان ما را به صورت جهشی به اهداف خود خواهد رساند. امروز نیروی زمینی ارتش به مرحله ای رسیده است که در هر شرایطی که ماموریتی ابلاغ شود در کسری از زمان اجرای عملیات خواهد کرد. در حال حاضر موضوع انسداد مرزی به عنوان یکی از ماموریت های مهم تلقی می شود که با همت مهندسی رزمی نیروی زمینی در مناطق شمال شرق و جنوب شرق کشور در حال اجرا است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرحیدری: تسلیحات نیروی زمینی ارتش هوشمند و قابلیت شبکه محور شدن را دارد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرحیدری: تسلیحات نیروی زمینی ارتش هوشمند و قابلیت شبکه محور شدن را دارد"، کلیک کنید.