اطعام غدیری در شاهرود انجام می‌شود/ عشق مردم به مولا علی(ع) – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان

اطعام غدیری در شاهرود انجام می‌شود/ عشق مردم به مولا علی(ع) - خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان

کمیل قندهاری در گفت‌وگو با خبرنگار پارازیت، با بیان اینکه برای تکریم واقعه غدیر به محض اینکه در سطح کشور در شهرستان‌های مختلف جشن کیلومتری برگزار شود در استان ما در شهرستان ما این اتفاق خواهد افتاد و آن بخشی که ما برعهده داریم، تاکید کرد: با کمک خدا و عنایت حضرت علی (ع) و پشتیبانی مردم بحث اطعام را در برنامه داریم.

وی با بیان اینکه روز غدیر اطعام تمام نامگذاری شده است و توصیه ائمه (ع) بر این است به خاطر آن لقمه غذایی تبرک که ایجاد محبت علی (ع) در دل‌ها می‌شود، تاکید کرد: گروه جهادی میانداران خدمت شهرستان شاهرود برگزاری مراسم را بر عهده گرفتند.

دبیر شورای هماهنگی شبکه‌های هیأت در استان سمنان با بیان اینکه اطعام به نیت ۱۱۰ دیگ را در شاهرود داریم، تاکید کرد: با کمک خدا و اگر امکانات آن در این چند روز تأمین شود قصد داریم این طبخ را انجام دهیم.

قندهاری با بیان اینکه جشن کیلومتری در شاهرود طی روز عید غدیر ساعت شش بعد از ظهر تا ۱۱ شب در محدوده خیابان ۲۲ بهمن از میدان امام تا میدان آزادی برگزار می‌شود، تاکید کرد: پیشنهاد این است که همه مردم، تمام خانواده‌ها هم حضور پیدا کنند و هم مشارکت کنند هر کس به اندازه توان خود چه نقدی و غیر نقدی، حتی نیرویی و امکاناتی و از نظر کمک سخت افزاری در این صحنه وارد شوند و نقشی ایفا کنند.

وی درباره راهکارهای کمک‌های مردمی به این موکب ها افزود: مجموعه و موکب ها نیز شماره حساب‌هایی اعلام کردند و در گروه و شبکه مجازی منتشر کردند که مردم بتوانند کمک‌های نقدی خود را واریز کنند.

دبیر شورای هماهنگی شبکه‌های هیأت در استان سمنان با بیان اینکه در خصوص غذا ۱۱۰ دیگ را آماده خواهیم کرد و هر چه قدر که امکانات تأمین شود سعی می‌کنیم تا غذا را توزیع کنیم در کنار آن نیز بسته‌های فرهنگی به خصوص کودکان و نوجوانان در حال طراحی شدن است که آن نیز توزیع می‌شود.

قندهاری با بیان اینکه حضور مردم هم در جشن و هم مشارکت در انتخابات می‌تواند بسیار در این هفته قابل توجه باشد، گفت: نیت ما این است که بالاخره از غدیر به یک نتیجه‌ای برسیم و این درسی که از ولایت در این صحنه تاریخی گرفتیم باید یک جا درس پس دهیم.

وی افزود: امیدواریم که حضور پر رنگ مردم در جشن کیلومتری سراسر کشور مقدمه‌ای شود برای حضور دو سه روز بعد آن در انتخابات که پیوند امت و ولایت به این شکل انجام شود.

گفتنی است هیأت میدان داران و اطعام رسمی است که در شاهرود از زمان جبهه تاکنون باقی مانده است هنوز هم بسیاری از این افراد همان کسانی هستند که در دوران دفاع مقدس حضور داشته‌اند. این شاید ویژگی منحصر به فرد هیأت میدان داران شاهرود نسبت به دیگر هیأت‌های کشور باشد چرا که چهار دهه عمر خدمت رسانی این هیأت است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اطعام غدیری در شاهرود انجام می‌شود/ عشق مردم به مولا علی(ع) – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اطعام غدیری در شاهرود انجام می‌شود/ عشق مردم به مولا علی(ع) – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.