استفاده از تکنیک های عملیات هوایی در امدادرسانی – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان

استفاده از تکنیک های عملیات هوایی در امدادرسانی - خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری پارازیت، بابک محمودی اظهار کرد: ما نیازمند این هستیم که به طور دایم در تمام کشور خودمان را برای انواع بحران ها آماده کنیم، جغرافیای بسیار متنوعی که در ایران هست، این را می طلبد که در همه این جغرافیاهای متفاوت، مانورها و عملیات های امداد و نجات را به طور دایم تمرین کنیم.

وی افزود: یکی از مکان های مهم استان گلستان است که به خاطر شرایط طبیعی متنوع مثل جنگل، کوه، کویر و دریا تقریباً یک جغرافیا کوچکی از ایران را در خود جا داده است و می تواند آن خواسته های جمعیت هلال احمر را برآورده کند.

محمودی ادامه داد: جمعیت هلال احمر به واسطه امکانات، تجهیزات و به روزرسانی از نظر تمرینات در شرایط مناسبی است و امیدوارم بجز تمرین و مانورهای امدادی ما نیازی به بهره گیری از این امکانات نداشته باشیم.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: یکی از موارد جدید در این مانورها تکنیک های عملیات هوایی متنوع برای امدادرسانی و به کارگیری پهبادهای جدید که در همه استان های کشور تهیه و توزیع می شود که با قابلیت پرواز شب و شرایط اضطراری که قابلیت عملیات های جست و جو ارزیابی را به شدت ارتقا خواهد داد.

محمودی با اشاره به وقت طلایی برای عملیات های امداد و نجات در حوادث جاده ای افزود: در جاده ها تقریباً قاعده قانونی این است که هر 40 کیلومتر یک پایگاه امداد و نجات مستقر باشد، حدود 40 هزار کیلومتر جاده اصلی در کشور داریم که بالغ بر 630 پایگاه امدادی داریم که تقریباً در تمام محورهای اصلی پایگاه های هلال احمر رعایت استانداردهای جهانی شده است و حداقل زمان 15 دقیقه و یا پایین تر ما به صحنه عملیات خواهیم رسید.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار کرد: برای گستره کل کشور این موضوع دارد کار می شود رییس جمهور شهید آیت الله رییسی با جدیت وارد شد و توانایی های خیلی زیادی را به دستگاه های اجرایی تزریق کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده از تکنیک های عملیات هوایی در امدادرسانی – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده از تکنیک های عملیات هوایی در امدادرسانی – خبرگزاری پارازیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.