اردوغان: بیش از 1000 عضو حماس در بیمارستان های ترکیه درمان می شوند

اردوغان: بیش از 1000 عضو حماس در بیمارستان های ترکیه درمان می شوند

به گزارش پارازیت «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «کریاکس میتسوتاکیس» نخست وزیر یونان در شهر آنکارا بیان داشت: «بیش از 1000 عضو گروه حماس هم اکنون در کشور من و در بیمارستان های ما تحت درمان قرار دارند.»

به نوشته خبرگزاری آلمان، اردوغان بار دیگر از حماس به عنوان «سازمان مقاومت» یاد کرد که برای «محافظت از سرزمین و مردم خود» می جنگد. رییس جمهور ترکیه به اینکه اعضای حماس کجا مجروح شده یا چطور وارد ترکیه شده اند، اشاره ای نکرد.

به نقل از پارازیت اردوغان و میتسوتاکیس هر دو از برقراری آتش بس در نوار غزه حمایت کردند، اما نخست وزیر یونان بدون در نظر گرفتن جنایات رژیم صهیونیستی، اظهاراتی در حمایت از «حق» ادعایی این رژیم در «دفاع از خود» مطرح و ادعا کرد که حامی به اصطلاح «راه حل 2 دولتی» برای موضوع فلسطین است.

اردوغان، رژیم صهیونیستی را «دولت تروریست» توصیف کرد و از پشتیبانی های غرب از این رژیم انتقاد کرد.

طبق جدیدترین آمارهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت دولت تحت کنترل حماس در نوار غزه، بیش از 35000 فلسطینی در جنگی که رژیم صهیونیستی از بعد از هفتم اکتبر علیه این باریکه به راه انداخته، به شهادت رسیده اند. موج فشارهای عمومی و بین المللی علیه رژیم صهیونیستی از بابت کشتار فراوان غیرنظامیان و به وجود آوردن یک وضعیت انسانی فاجعه بار در نوار غزه هر چه بیشتر تشدید می شود.

روابط آنکارا – آتن

ترکیه و یونان اخیرا از برنامه خود برای ترمیم روابط تیره شده دو کشور خبر دادند. اردوغان پیشتر با میتسوتاکیس تنها در ماه دسامبر در شهر آتن دیدار کرده بود و دو طرف در آن دیدار بر سر تشدید همکاری در حوزه های مختلف شامل گردشگری، تجارت و مهاجرت توافق کردند.

کنفرانس مطبوعاتی مشترک رهبران ترکیه و یونان بعد از یک نشست رو در روی دو ساعته میان آنها برپا شد.

ترکیه و یونان هر دو از اعضای ناتو هستند و برای چند دهه بر سر یک سری مسایل از جمله ادعاهای ارضی در دریای اژه و حق اکتشافات منابع در دریای مدیترانه اختلاف داشته اند. دو کشور همچنین در نیم قرن گذشته دست کم 3 بار تا آستانه جنگ با یکدیگر رفتند. در سال 2020 کشتی های جنگی دو کشور در پی تشدید اختلاف نظر آنها بر سر حق اکتشاف منابع انرژی در دریای مدیترانه مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

با این وجود، ترکیه و یونان ماه دسامبر گذشته توافق کردند اختلافاتشان را کنار گذاشته و روی حوزه هایی که می توانند در آنها اتفاق نظر حاصل کنند، متمرکز شوند. فهرست مواردی که در به اصطلاح دستور کار مثبت دو کشور قرار گرفته، شامل تجارت، انرژی، آموزش و روابط فرهنگی است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان: بیش از 1000 عضو حماس در بیمارستان های ترکیه درمان می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان: بیش از 1000 عضو حماس در بیمارستان های ترکیه درمان می شوند"، کلیک کنید.