ادعای واشنگتن پست درباره وعده آمریکا به اسراییل درباره رفح

ادعای واشنگتن پست درباره وعده آمریکا به اسراییل درباره رفح

به گزارش پارازیت این روزنامه آمریکایی گزارش داد دولت واشنگتن برای منصرف کردن رژیم صهیونیستی از حمله همه جانبه به رفح، به این رژیم پیشنهاد کمک های فراوانی داده است، از جمله ارایه اطلاعات نظامی مهم برای شناسایی موقعیت رهبران حماس و نقشه تونل های مقاومت در غزه.

این در حالیست که ارتش رژیم صهیونیستی وارد گذرگاه رفح شده و درگیری هایی در اطراف و بیرون این شهر آغاز شده است. از صبح روز شنبه ارتش رژیم صهیونیستی عملیات تخلیه ساکنان غزه از رفح را توسعه داده و «آویخای ادرعی» سخنگوی این ارتش در همین راستا بیانیه ای منتشر کرده و از ساکنان چندین منطقه خواست، فرایند تخلیه را آغاز کرده و به پناهگاه های واقع در غرب شهر غزه بروند.

به نقل از پارازیت منابع روزنامه واشنگتن پست همچنین گفتند، «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا و دیگر مقامات این کشور وعده کمک به ساخت اسکان موقت و ایجاد سامانه های تحویل غذا، دارو و آب به غزه را مطرح کرده اند تا فلسطینیانی که از رفح بیرون رانده شده اند، مکانی برای زندگی داشته باشند.

در این گزارش آمده است: «جو بایدن و مشاوران ارشد وی در هفته های گذشته این پیشنهادها را با این امید مطرح کرده اند که اسراییل حمله ای محدود و هدفمند به رفح داشته باشد، جایی که 1.3 میلیون فلسطینی به دستور خود اسراییل از تمامی نقاط غزه به آن پناه آورده اند.»

مقامات آمریکایی از جمله کارشناسان آژانس تحولات بین المللی آمریکا گفته اند چند ماه طول می کشد تا رژیم صهیونیستی صدها هزار فلسطینی را که در وضعیت غیربهداشتی در رفح زندگی می کنند، از آنجا خارج کند.

به گفته منابع آگاه واشنگتن پست که نخواستند نامشان فاش شود، کارشناسان آمریکایی درباره نحوه انتقال فلسطینیان از رفح به مکانی قابل سکونت با صهیونیست ها رایزنی کرده اند، از جمله درباره تعداد چادرهای لازم و حتی میزان آب مورد نیاز در هر منطقه. گروه های حقوق بشری می گویند انتقال امن و بی خطر مردم غزه از رفح به دیگر نقاط این باریکه غیرممکن است، زیرا بخش بزرگی از غزه تخریب شده و قابل سکونت نیست.

مدیر یک سازمان حقوق بشری می گوید اینکه آمریکا به جای پایان جنگ، به دنبال خارج کردن فلسطینیان از غزه است، نگران کننده است. او می گوید چنین کاری غیرممکن است، اما آمریکا بر آن اصرار می ورزد، درحالی که واشنگتن باید رژیم صهیونیستی را وادار به پایان این جنگ کند.

به گفته دو منبع آگاه، مقامات آمریکا حالا سعی دارند در همکاری با مصر، تونل هایی که گفته می شود حماس از آن ها سلاح وارد غزه می کند را شناسایی کرده و این راه تقویت تسلیحاتی حماس را مسدود کنند.

به گزارش واشنگتن پست، رژیم صهیونیستی اخیرا گذرگاه مرزی رفح در مرز مصر را تحت کنترل درآورد و این اقدام خشم بسیاری از مشاوران دولت آمریکا را برانگیخت، زیرا آن ها در چند ماه گذشته از این رژیم خواسته اند گذرگاه های بیشتری را برای تحویل کمک های بشردوستانه به مردم غزه باز کند. سازمان «برنامه جهانی غذا» اعلام کرده است که شمال نوار غزه درگیر یک قحطی تمام عیار است و گروه های حقوق بشری هم هشدار داده اند اگر هرچه سریع تر گذرگاه های بیشتری برای ارسال کمک ها به جنوب باز نشود، این منطقه هم به زودی به وضعیت شمال دچار خواهد شد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای واشنگتن پست درباره وعده آمریکا به اسراییل درباره رفح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای واشنگتن پست درباره وعده آمریکا به اسراییل درباره رفح"، کلیک کنید.