اختلاف در تل‌آویو بر سر آتش‌بس در غزه

اختلاف در تل‌آویو بر سر آتش‌بس در غزه

گزارش رسانه‌های صهیونیستی حاکی از آن است که فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی و برخی از مقامات ارشد این رژیم آماده پذیرش آتش‌بس در غزه است اما نتانیاهو با شروط حماس مخالفت می‌کند.

به گزارش پارازیت، «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواهان موافقت با توافق پیشنهادی فعلی آتش‌بس شده اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم می‌گوید حماس شروطی را در این پیشنهاد مطرح کرده که قابل قبول نیست.

یک مقام در ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید فرماندهی ارتش آماده پذیرش هرگونه توافق با حماس است و مساله اصلی توقف جنگ است.

رسانه‌های عبری گزارش کردند نتانیاهو مانع از برگزاری دیداری میان گالانت و «دیوید بارنیا» رئیس موساد شده است.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش کرد تنش‌ها میان گالانت و نتانیاهو شدت گرفته تاجایی که گالانت در نشست نتانیاهو با روسای موساد و شاباک حضور نداشت.

در همین زمینه، گالانت گفته عدم دیدارش با روسای موساد و شاباک، آمادگی دستگاه امنیتی را برای نشست‌های اتش‌بس دشوار می‌کند.

همچنین «گادی آیزنکوت» رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی و عضو کابینه نتانیاهو گفت راهی که نتانیاهو در پیش گرفته منجر به پیروزی در جنگ غزه نخواهد شد.

آیزنکوت افزود کابینه سیاسی امنیتی امروز فاسد شده است.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش کرد «بنی گانتس» عضو ارشد کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی تلفنی با نتانیاهو تاکید کرده است که حزبش یعنی «اردوگاه ملی» از هر «طرح مسوولانه» که منجر به برقراری آتش‌بس در غزه و تبادل اسرای غزه شود، حمایت می‌کند.

این مقامات پس از آن خواهان آتش‌بس در غزه شدند که ۲  وزیر افراطی نتانیاهو یعنی «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی و «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی این رژیم نتانیاهو را تهدید کردند که در صورت هرگونه توافق با حماس درباره تبادل اسرای غزه و آتش‌بس کابینه را ترک می‌کنند.

طبق گزارش رسانه‌های صهیونیستی، مذاکرات غیرمستقیم میان حماس و رژیم صهیونیستی درباره آتش‌بس غزه و تبادل اسرا امروز جمعه در دوحه از سر گرفته شد.

این رسانه‌ها گزارش کردند بارنیا که برای انجام مذاکره و ارائه پاسخ رژیم صهیونیستی به پاسخ جنبش حماس به توافق پیشنهادی آتش‌بس که از سوی رئیس جمهور آمریکا اعلام شده بود، به دوحه سفر کرده بود، بازگشت.

در نتیجه حملات ۹ ماه اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه که با حمایت آمریکا انجام می‌شود، بیش از ۱۲۵ هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، شهید و زخمی شدند، بیش از ۱۰ هزار فلسطینی دیگر هنوز مفقود هستند و نیز ویرانی گسترده‌ای و قحطی در نوار غزه ایجاد شده است.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اختلاف در تل‌آویو بر سر آتش‌بس در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اختلاف در تل‌آویو بر سر آتش‌بس در غزه"، کلیک کنید.