احیای هنر قواره‌بری روی چوب در شهرستان دلفان

احیای هنر قواره‌بری روی چوب در شهرستان دلفان

پارازیت/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی لرستان از احیای هنر قواره‌بری روی چوب برای ساخت پنجره‌های ارسی سنتی توسط هنرمند دلفانی خبر داد.

عطا حسن‌پور امروز (۱۱ تیر ماه) در جریان بازدید از کارگاه یکی از هنرمندان صنایع‌ دستی شهرستان دلفان، اظهار کرد: این هنر در سال‌های اخیر منسوخ شده که توسط این هنرمندان لرستانی احیا شده است. با توجه به اهمیت این موضوع و وجود هنرآموز در این رشته در شهرستان دلفان، محلی از اداره میراث فرهنگی شهرستان دلفان برای برگزاری کلاس‌های این هنر منسوخ‌شده در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: مقرر شد با هدف توسعه و ترویج هنرهای سنتی و صنایع‌ دستی، کلاس‌های سفالگری آثار سفالی باستانی توسط این هنرمندان لرستانی به علاقه‌مندان آموزش داده شود.

در این دیدار مقرر شد اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان ضمن حمایت از این هنرمند، زمینه‌های آموزش و جذب هنرآموز برای رشته‌های یادشده و ایجاد فضای آموزشی مدرن را در این شهرستان فراهم کند.

پایان خبر پارازیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احیای هنر قواره‌بری روی چوب در شهرستان دلفان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احیای هنر قواره‌بری روی چوب در شهرستان دلفان"، کلیک کنید.