آسم شدید درمان می شود

آسم شدید درمان می شود

آفتاب نیوز :

محققان دریافتند که کورتیکواسترویید ها ترشح دو فاکتور رشد خاص به نام های FGF و G-CSF را در سلول های اپیتلیال ریه بیماران مبتلا به آسم شدید افزایش می دهند.

عوامل رشد مانند این ها معمولاً عملکرد های مهمی را انجام می دهند، اما در این مورد، تیم متوجه شد که آن ها عملکرد دارو ها را مسدود می کنند.

رینولد پانتیری جونیور، نویسنده این مطالعه گفت: ما معتقدیم که این پاسخ توضیح می دهد که چرا بیماران مبتلا به آسم شدید به چنین درمان های معمولی پاسخ نمی دهند.

این تیم می گوید یافته نشان می دهد که در بیماران مبتلا به آسم شدید مسیر های سلولی متفاوتی فعال می شوند که در نهایت منجر به شکست دارو ها می شود. پس از شناسایی مشکل، تیم راه حلی را آزمایش کرد که می توانست عملکرد آن ها را بازیابی کند. در آزمایش هایی که روی موش ها انجام شد، محققان این فاکتور های رشد را قبل از تجویز کورتیکواسترویید ها مسدود کردند و دریافتند که این دارو ها یک بار دیگر در معکوس کردن التهاب موثر هستند. این یافته می تواند مسیر های جدیدی را برای درمان بیماران مبتلا به آسم شدید باز کند.

پانتیری گفت: مطالعه ما مکانیسم بالقوه ای را برای توضیح اینکه چرا بیماران مبتلا به آسم شدید به درمان های معمولی پاسخ نمی دهند، کشف کرده است.

اگر بتوانیم رویکرد های جدیدی را برای درمان کشف کنیم که مستقیماً بر آن مکانیسم تاثیر می گذارد، ممکن است بتوانیم حساسیت به استرویید را بازیابی کنیم و نتایج را بهبود بخشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آسم شدید درمان می شود" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آسم شدید درمان می شود"، کلیک کنید.